Chelsea a dat 10 mil £ pentru fiecare gol al lui, Torres se teme sa marcheze! Decizia incredibila a atacantului dupa ce a ajuns la aproape 24 de ore fara gol:

Fernando Torres Chelsea Anglia
Data publicarii: Joi 08 Martie 2012, 09:58
Data actualizarii: Joi 08 Martie 2012, 09:59

Cu doar 5 goluri de la transferul de la Liverpool la Chelsea, Fernando Torres si-a pierdut locul la nationala. La meciul din Cupa Angliei, Torres a luat o noua decizie ciudata.

N-a mai dat gol de pe 19 Octombrie de la meciul cu Genk din Liga Campionilor. De atunci au trecut 23 de meciuri sau 1416 minute sau 23 de ore si 36 de minute!

Forma groaznica in care se afla Fernando Torres este inexplicabila iar atacantul lui Chelsea a refuzat la meciul cu Birmingham sa incerce sa iasa din aceasta situatie! Mai exact, la scorul de 2-0 pentru Chelsea, londonezii au avut un penalty iar Juan Mata a dezvaluit ca Torres a refuzat sa bata!

"L-am intrebat daca vrea el sa execute pentru ca el a provocat penalty-ul. Mi-a spus ca nu e el primul pe lista executantilor, asta s-a intamplat. Pentru ca el a fortat penalty-ul i-am dat aceasta sansa" a dezvaluit Mata care a mai spus ca "Din Matteo a alcatuit o lista cu executantii si asta a fost".

Chelsea s-a calificat in sferturile Cupei Angliei la rejucarea cu Birmingham. La debutul lui Di Matteo pe banca londonezilor, Juan Mata si Raul Meireles marcand pentru 2-0.