Ce a făcut West Ham, adversara FCSB-ului din Conference League, în ultima etapă din campionat

West Ham Chelsea FCSB Premier League Anglia
Data publicarii: Sambata 03 Septembrie 2022, 19:24
Data actualizarii: Sambata 03 Septembrie 2022, 19:22

West Ham s-a duelat cu Chelsea în etapa a șasea din Premier League.

Adversara FCSB-ului din grupele Conference League a făcut deplasarea pe Stamford Bridge, acolo unde Steaua București a pierdut în martie 2013 în returul șaisprezecimilor Europa League cu 3-1.

Partida dintre Chelsea și West Ham a început tare, doi fotbaliști ai londonezilor au văzut cartonașul galben în prima parte a jocului: Loftus-Cheek în minutul 9, respectiv Cucurella în minutul 35.

În repriza secundă, "ciocănarii" au deblocat tabela grație reușitei lui Antonio din minutul 62. Avantajul nu a durat mult, fiindcă Ben Chilwell a restabilit egalitatea în minutul 76.

Kai Havertz a spulberat în minutul 88 speranțele fanilor lui West Ham de a învinge pe Stamford Bridge, după ce a reușit un șut memorabil din pasa marcatorului golului egalizator.

Două minute mai tîrziu, Maxwel Cornet a trimis un șut amenințător spre poarta lui Mendy și l-a învins pe goalkeeper. Colegii săi s-au bucurat pentru câteva momente, însă arbitrajul video a intervenit.

După două minute intense petrecute în camera VAR, golul a fost anulat din cauza unui fault, iar West Ham a plecat învinsă de pe Stamford Bridge, în urma a opt minute de prelungire.

West Ham - FCSB, în direct pe PRO TV și VOYO

"Ciocănarii" au rămas pe ultimele poziții, cu patru puncte din 18 posibile și în următoarea partidă o vor întâlni pe FCSB în prima rundă din grupele Conference League, joi, 8 august, care va putea fi urmărită în direct pe PRO TV, VOYO și LIVE VIDEO pe www.sport.ro.