FOTO ȘI VIDEO Ce a făcut Manchester City, fără Erling Haaland, în meciul cu Leicester din Premier League

leicester - manchester city Erling Haaland Kevin De Bruyne Manchester City Anglia
Data publicarii: Sambata 29 Octombrie 2022, 16:37
Data actualizarii: Sambata 29 Octombrie 2022, 16:40

Fără Erling Haaland, absent din cauza unei accidentări, Manchester City s-a impus la limită în fața celor de la Leicester, scor 1-0.

Unicul gol a fost marcat în repriza secundă de Kevin de Bruyne, care a punctat cu o execuție superbă din lovitură liberă, în minutul 49.

Manchester City, victorie la limită cu Leicester

Belgianul a expediat mingea direct în vinclu, fără nicio șansă penu Ward, și a ajuns la trei reușite în acest sezon de Premier League, cifră la care se mai adaugă și nouă pase de gol.

După această victorie, Manchester City a urcat, temporar, pe primul loc în Premier League, cu 29 de puncte, cu un punct peste Arsenal, care are un meci mai puțin.

În următoarea etapă, Manchester City o va întâlni pe teren propriu pe Fulham.

Echipa lui Pep Guardiola se poate lăuda, după 12 etape, cu cel mai bun atac din campionat, cu 37 de goluri marcate (17 înscrise de Haaland) și cea mai bună apărare, cu doar 11 goluri primite, la egalitate cu Chelsea și Arsenal.