Blestemele stelistilor i-au ajuns pe cei de la Middlesbrough. Gafa uluitoare facuta in minutul 94 VIDEO

Middlesbrough QPR Anglia
Data publicarii: Duminica 23 Martie 2014, 16:55
Data actualizarii: Duminica 23 Martie 2014, 16:52

►PRO TV prezinta: Petrolul - Astra, miercuri 20:30 si Steaua - Dinamo, joi 20:30! Fotbal pentru toata lumea!

Middlesbrough, echipa care a eliminat-o pe Steaua din semifinalele Cupei UEFA, trece printr-o perioada proasta a istoriei clubului. Aflata de ani buni in Championship, a 2-a liga engleza, Boro nu reuseste nici macar sa se apropie de locurile care ar readuce-o in Premier League.

Ultimul meci, cel cu Queens Park Rangers, a fost de cosmar. George Friend a deschis scorul pentru gazde in minutul 18 insa fostul jucator al lui Liverpool si Chelsea, Benayoun, a egalat in prelungirile primei reprize.

In prelungirile meciului, a venit dezastrul. Mai intai, Bobby Zamora a inscris dupa o gafa uluitoare a portarului Dimitrios Konstantopoulos - grecul a luftat la o degajare si QPR preluat conducerea meciului. Bomboana pe coliva celor de la Boro a fost pusa de Ravel Morrison, cel care a inscris in minutul 96!

Middlesbrough 1-3 QPR / In urma acestui rezultat, Middlesbrough a ajuns pe locul 14 in clasament, la 14 puncte de primul loc care duce in play-off. De partea cealalta, QPR se afla pe locul 4, loc de play-off, insa la 10 puncte de locurile care aduc promovarea directa