Zenga n-a trait niciodata un asemenea meci! La pauza echipa lui conducea cu 3-0, la 4-2 un adversar a fost eliminat! Ce s-a intamplat pana la final e incredibil VIDEO

Data publicarii: Duminica 23 Martie 2014, 08:30
Data actualizarii: Duminica 23 Martie 2014, 08:43

►PRO TV prezinta: Petrolul - Astra, miercuri 20:30 si Steaua - Dinamo, joi 20:30! Fotbal pentru toata lumea!

Fostul antrenor al Stelei, Walter Zenga, si-a adus aminte de trairile pe care le-a avut pe Ghencea la returul cu Valencia. Antrenorul celor de la Al Jazira din Emirate a avut un meci incredibil in ultima etapa contra celor de la Al Wahda.

La 6 puncte de locul 2 inainte de etapa, Al Jazira avea nevoie de un succes sa se apropie de Al Shabab. Iar reusita lui Al Ghilani din minutul 10, autogolul lui Barrada din minutul 23 si un alt gol al lui Al Ghilani pareau sa ii asigure cele 3 puncte lui Zenge.

A doua repriza a fost insa nebuna! Matar (58) si Ahmed (63) au redus din diferenta, insa eliminarea lui Basulaiman din minutul 73 parea ca le va usura treaba baietilor lui Zenga, mai ales ca, intre timp, marcase si Felipe Caicedo, fostul atacant al lui Manchester City.

Pe final insa, Al Wahda a reusit sa inscrie de 2 ori! Tagliabue si acelasi Ahmed au adus egalarea, astfel ca rezultatul final al meciului a fost 4-4.