VIDEO Arsenal 2-0 Middlesbrough in FA Cup! Vezi dubla superba a lui Giroud! Barca 5-0 Levante! HATTRICK Messi

Anglia
Live Blog

Religia Fotbal: FA CUP!

Data publicarii: Duminica 15 Februarie 2015, 19:56
Data actualizarii: Duminica 15 Februarie 2015, 19:56

Vezi cele mai importante rezultate din Europa!

19:56 15 Feb

S-a incheiat si Barca! Spectacol total pe Camp Nou, cu Messi in forma maxima. Neymar a deschis scorul din pasa argentinianului, care l-a egalat pe Figo in topul celor mai tari pasatori all-time din istoria Spaniei. Messi a reusit apoi un hatttrick, iar Suarez a incheiat seara cu o reusita din foarfeca!

19:55 15 Feb

RUSINE pentru Pantilimon

Cu Pantilimon pe banca, Sunderland a fost eliminata de o echipa din liga a treia engleza. Rezultatele din FA Cup:

Aston Villa 2-1 Leicester
Bradford 2-0 Sunderland

Luni 21:45: Preston - Manchester United

19:53 15 Feb

FINAL! Arsenal se califica in sferturile Cupei Angliei, dupa 2-0 cu Middlesbrough! Giroud este eroul tunarilor, cu o dubla reusita in trei minute!

19:30 15 Feb

BARCA 5-0 LEVANTE. Suarez intra pe teren si inscrie spectaculos!  VIDEO

19:29 15 Feb

Siiiiiiii, un nou record marca Leo Messi :)

19:23 15 Feb

GOOOOOL MESSI! Hattrick senzational Messi, care ajunge la doua goluri de Ronaldo in clasamentul Ghetei de Aur!

18:40 15 Feb

GOL BARCA! Messi face 2-0! Al 10-lea meci consecutiv in care argentinianul marcheaza! Vezi VIDEO

Messi, detinatorul recordului all-time de goluri in Primera, a devenit si cel mai bun pasator, cu 106 reusite, la egalitate (momentan) cu Figo. Messi a ajuns la 267 de goluri in 300 de prezente in prima liga spaniola.

18:34 15 Feb

Pantilimon isi ia adio de la Cupa Angliei! Sulderland a fost invinsa de Bradford City cu 2-0. Romanul a stat pe banca in aceasta partida.

18:31 15 Feb

MIN 30 GOOOOL ARSENAL! Dubla senzationala Giroud in trei minute!

18:28 15 Feb

MIN 27: GOL ARSENAL! Giroud deschide scorul pe Emirates din 6 metri!

18:25 15 Feb

GOL BARCA! Neymar deschide scorul din pasa lui Messi.

17:25 15 Feb

Barca o intalneste pe Levante de la ora 18:00 pe Camp Nou.

17:23 15 Feb

Echipele de start la Arsenal - Boro, de la 18:00, in direct la Sport.ro!

16:35 15 Feb

Pantilimon ramane rezerva la Sunderland in FA Cup! Vito Mannone e titular in partida cu Bradford, iar romanul este pe banca.

16:34 15 Feb

Milan trece in continuare printr-o forma catastrofala. Doar 1-1 azi cu Empoli, iar echipa lui Inzaghi ajunge pe locul 10 in Serie A. Destro a deschis scorul in minutuol 40, dar cosmarul stelistilor, Massimo Maccarone a egalat in minutul 68. Inzaghi are sanse mici sa mai ramana pe banca Milanului, ajuns intr-o situatie dramatica.

16:30 15 Feb

Aston Villa s-a calificat in sferturi, dupa 2-1 cu Leicester. Golurile au fost marcate de Bacuna si Sinclair pentru Villa, in timp ce Kramaric a lovit pentru Leicester.

Partida a fost urmarita din tribune de Tim Sherwood, care va prelua echipa din Birmingham incepand de luni. Paul Lambert a fost concediat saptamana trecuta.

21:45 Preston - Manchester United

Echipe calificate in sferturile FA CUP: West Brom, Liverpool, Blackburn, Reading

CUM ARATA SFERTURILE

Liverpool - Arsenal/Middlesbrough
Aston Villa/Leicester - West Bron
Bradford/Sunderland - Blackburn
Reading - Preston/Man United

21:32 14 Feb

Liverpool este in sferturile Cupei Angliei dupa 2-1 cu Crystal Palace. E a patra echipa calificata, dupa West Ham, Blackburn si Reading.

Duminica, de la 18:00, Sport.ro transmite in direct partida dintre Arsenal si Middlesbrough.

20:53 14 Feb

Min 58: GOOL Liverpool | Lallana inscrie cu mult noroc, dupa ce Speroni a respins in fata un sut din lovitura libera

20:46 14 Feb

Min 50: Liverpool egaleaza! Sturridge inscrie cu un sut din voleu, dupa centrarea excelenta a lui Henderson. Este 1-1, in caz de egalitate meciul se rejoaca in mai putin de doua saptamani pe Anfield.

19:50 14 Feb

Min 16: Crystal Palace o conduce pe Liverpool cu 1-0 dupa golul inscris de Fraizer Campbell - greseala mare a lui Skrtel.

LIVE Sassuolo 0-0 Fiorentina

Sassuolo | Consigli - Gazzola, Cannavaro, Acerbi, Longhi, Brighi, Magnanelli, Biondini, Berardi, Zaza, Sansone
Rezerve: Chibsah, Pomini, Polito, Caselli, Floro Flores, Bianco, Antei, Floccari, Lazarevic, Donis, Missiroli

Fiorentina | Tatarusanu - Richards, Rodriguez, Savic, Marcos Alonso, Pizarro, Kurtic, Fernandez, Diamanti, Babacar, Mohamed Salah
Rezerve: Rosi, Vargas, Ilicic, Joaquin, Pasqual, Mario Gomez, Badelk, Aquilani, Tomovic, Gilardino, Borja Valero

19:22 14 Feb

Daca englezii stau in acest weekend cu ochii pe FA Cup, spaniolii sunt atenti la ce se intampla in Primera. De la aceasta ora, Real Madrid joaca cu Deportivo. Miza nu e doar spalarea rusinii cu Atletico, dar si pastrarea primului loc!

LIVE Real 0-0 Deportivo

Fazele meciului
Min 73 | GOOL REAL | Benzema face 2-0 cu un lob pentre Fabricio, dupa un assist al lui Ronaldo

Min 22 | GOOOL REAL | Isco deschide scorul cu un sut de la 20 de metri, fara sperante pentru Fabricio! Faza a fost precedata de o mare ratare a lui Ronaldo

Realul a mai avut doua bare in minutele 13 si 18, prin Cristiano si Bale!

Real Madrid | Casillas - Arbeloa, Varane, Nacho, Marcelo - Illarramendi, Kroos, Isco - Ronaldo, Bale, Benzema
Rezerve: Keylor Navas, Carvajal, Osede, Lucas Silva, Alvaro Medran, Jese, Chicharito

Deportivo | Fabricio - Pablo, Lopo, Laure, Luisinho, Borges, bergantinos, Cuenca, Cavaleiro, Oriol Riera, Lucas Perez
Rezerve: Heldes Costa, Canella, Borja Lopez, David Gomez, Medunjanin, Wilk, Juan Dominguez

18:17 14 Feb

UPDATE: Cine are nevoie de gazon pentru un meci senzational? Blackpool - Nottingham Forest s-a terminat 4-4! S-au marcat sapte goluri in ultimele 25 de minute.

Meanwhile, in Championship... asa arata stadionul pe care o dubla castigatoare de Champions League joaca la aceasta ora.

Notthingham Forrest, cea mai buna echipa a Europei la finalul anilor '70 joaca acum in deplasare cu Blackpool, iar gazonul arata execrabil. Mitul suprafetelor de joc englezesti impecabile a cazut astazi.

Nottingham Forrest e condusa de Blackpool cu 1-0 in minutul 60.

17:04 14 Feb

West Brom este prima echipa calificata in sferturile Cupei Angliei, dupa victoria cu 4-0 in fata lui West Ham.

Golurile au fost marcate de Ideye ('20, '57), Morrison ('42) si Berahino ('72).

13:41 14 Feb

Sport.ro transmite trei meciuri din FA Cup in weekendul indragostitilor de fotbal. Faza optimilor de finala este deschisa sambata cu o batalie ca-n vestul salbatic: West Bromwich - West Ham, de la ora 14:45. Seara, You Never Walk Alone o sa rasune in Londra: Crystal Palace - Liverpool e in direct de la ora 19:30.

Duminica, de la ora 18:00, mai dam un tun de Valen-team day: Arsenal - Middlesbrough se vede in direct la Sport.ro.