Nani rateaza un penalty in '87, Hangeland egaleaza in '90! Fulham 2-2 Manchester United! Vezi golurile!

Manchester United! Fulham Anglia
Data publicarii: Duminica 22 August 2010, 20:00
Data actualizarii: Duminica 22 August 2010, 20:28

Meci incredibil pe Craven Cottage! Manchester United a ratat un penalty in minutul 87 si s-a vazut egalata, trei minute mai tarziu. Hageland a fost inger si demon - si-a dat un autogol, dar a si inscris in prelungirile meciului!

Vezi aici fazele meciului!

-Final de partida!-

Min 90: GOL Fulham! Deznodamant incredibil al meciului de pe Craven Cottage! Hangeland egaleaza dupa ce isi daduse un autogol in min 85

Min 88: Nani rateaza lovitura de la 11 metri!

Min 87: Duff pune mana pe minge in propriul careu si arbitrul dicteaza penalty

Min 85: GOL Manchester United! Hangeland deviaza nefericit mingea in poarta si United preia conducerea

Min 57: GOL Fulham! Davies il invinge pe Van der Sar cu un sut plasat din interiorul careului!

Min 51: Scholes este blocat in careu in urma unei pase bune venite de la Valencia!

Min 46 - Incepe repriza a doua-

Min 45 - Finalul primei reprize-

Min 37: Berbatov rateza sutul din pozitie buna dupa o pasa a lui Valencia!

Min 31: Van der Sar scoate fantastic din fata lui Etuhu!

Min 21: Stockdale scoate in corner un sut al lui Berbatov angajat de Hernandez!

Min 11: GOL Manchester United!  Paul Scholes inscrie cu un sut de la 25 de metri! Scholes este la golul cu numarul 150 pentru United!

Min 1: Manchester United are lovitura de start si porneste fulgerator in atac!

Echipele de start:

Fulham: Stockdale, Pantsil, Hughes, Hangeland, Konchesky, Duff, Murphy, Etuhu, Davies, Dempsey, Zamora;

Rezerve: Zuberbuhler, Kelly, Baird, Gera, Riise, Greening, Dembele

Man Utd: Van der Sar, O'Shea, Vidic, Jonathan Evans, Evra, Valencia, Fletcher, Scholes, Park, Hernandez, Berbatov;

Rezerve: Kuszczak, Owen, Giggs, Smalling, Carrick, Nani, Rafael Da Silva

Arbitru: Peter Walton.

In prima etapa Manchester United a castigat scor 3-0 cu Newcastle iar Fulham a terminat 0-0 cu Bolton!