Victorie cu emotii mari! Dinamo 3-1 Pohang Steelers

Data publicarii: Joi 14 Februarie 2008, 11:01
Data actualizarii: Joi 14 Februarie 2008, 11:01
COMENTEAZA AICI MECIUL

Dupa atatea esecuri, era si timpul pentru o victorie. Dinamo a castigat amicalul din Antalya cu Pohang Steelers, dupa un meci cu emotii mari. Pohang a daschis scorul in minutul 26, iar Dinamo vedea in fata ochilor o noua infrangere. Attoukura a reusit sa egaleze pentru "caini" in minutul 56, iar Vranjikovic si Bratu au adus victoria. Scor final, 3-1 pentru Dinamo.

Vezi la jurnalele Sport.ro si ProTV de la 18:00 si 20:00, reactii si imagini de la meci.

Vezi primul 11 al lui Dinamo:

Romanovs - Galliquio, Moti, Diabate, Musat - Alexe, Ropotan, Vranjkovic, Zicu - Bratu, Ganea.

Min.83 Bratu scoate un penalty si il transforma!

Min.80 Vranjkovic suteaza senzational in vinclu si isi aduce echipa in avantaj

Min.56 Dinamo egaleaza prin Attoukura dupa un sut trimis de Bratu si respins in fata de portarul advers

Min.44 Galliquio primeste un avertisment dupa un conflict cu unul dintre adversari

Min.26 Sud-coreenii au inscris prin brazilianul Clodoaldo dintr-o pozitie suspecta de ofsaid

Min.20 Vranjkovic suteaza de la doar cativa metri insa mingea trece peste poarta

Min.14 Bratu scoate o minge in spate insa sutul acestuia trece pe langa poarta

Min.6 Meciul incepe cu o sansa buna de  gol a coreenilor dar Romanovs se remarca