Uhrin tremura, Poli clacheaza din nou: Poli Timisoara 1-2 Metalurg Donetk

Data publicarii: Duminica 03 Februarie 2008, 15:19
Data actualizarii: Duminica 03 Februarie 2008, 15:19
INCA O INFRANGERE

Poli Timisoara a pierdut din nou, in ultimul amical, cu Metalurg Donetk. Oamenii lui Uhrin nu au reusit sa spele rusinea din partida cu Slovan Liberec si au clacat din nou.

Metalurg a deschis scorul in minutul 13 si l-a majorat la 2-0 in minutul 54. Singurul gol al lui Poli a fost marcat de Karamyan in minutul 71, eliminat apoi pe final de meci.

Timisoara a trebuit sa termine partida in 9 oameni, dupa ce si Canu a fost dat afara de arbitru in minutul 53.

Poli: Zimmermann - Stancu, Canu, Borbely, Mihazes - Badoi, Shroj, Aliuta, Artiom Karamyan - Ganea, Arman Karamyan.

Final
Min 90: Uriasa ocazie a lui Axente care suteaza peste poarta din 8 metri.
Min 87: Karamyan este eliminat pentru proteste.
Min 85: Martinez suteaza din 17 metri pe langa poarta.
Min 83: Ocazie mare pentru Metalurg. Sut peste poarta din 9 metri.
Min 81: Poli domina copios finalul partidei. Bucur suteaza din 12 metri peste poarta.
Min 72: Arbitru nu acorda penalty pentru un fault clar asupra lui Karamyan.
Min 71: 2-1 pentru Metalurg. A redus din handicap Artiom Karamyan cu un sut cu dreptul de la 12 metri.
Min 69: Intra Axente in locul lui Abiodoun care este lovit la cap.
Min 65: Intra Martinez in locul lui Aliuta.
Min 54: 2-0 pentru Metalurg. Gol inscris printr-o lovitura de cap din 8 metri.
Min 53: Canu este eliminat pentru al doilea cartonas galben. El va fi inlocuit cu Luchin
Min 50: Sut puternic al lui Aliuta din lovitura libera, scos de portar de sub bara.
A inceput repriza secunda: Ies de pe teren Stancu si Arman Karamyan si intra Abiodoun si Bucur.
Pauza
Min 40: Poli domina ostilitatile. Stancu reia din 20 de metri peste bara.
Min 36: Arbitru anuleaza un gol al lui Ganea, pentru fault la portar.
Min.35: Joc aspru, fara ocazii mari, cu Aliuta la conducerea ostilitatilor.
Min 25: 1-0 in continuare. Poli a avut trei lovituri libere ramase insa fara rezultat.
Min.17: Sut al lui Arman Karamyan din 12 metri, prins de portar.
Min.13: 1-0 pentru Metalurg. Sut de la 7 metri.