Toja, Surdu, Szekely, Ionescu? Cine urmeaza? Steaua - Dinamo Zagreb, azi, 19:30!

Dinamo Zagreb Steaua Amicale
Data publicarii: Sambata 04 Iulie 2009, 21:31
Data actualizarii: Duminica 05 Iulie 2009, 18:53

Steaua joaca al treilea amical din stagiul din Austria! Dupa victoriile cu Celje si Bohemians Praga, Steaua ii intalneste pe croatii de la Dinamo Zagreb! Steaua - Dinamo Zagreb este livetext pe www.sport.ro, duminica, 19:30!
Fa-i aici echipa lui Bergodi:

Gigi Becali a declarat sambata ca este foarte multumit de cum joaca echipa, dar asteapta ca jocul bun aratat de Surdu si ai lui sa fie confirmat si in campioanat!

"Sunt multumit de echipa. Acum e liniste, jucatorii sunt relaxati si atmosefra e buna. Dar astept meciurile oficiale, care sunt cu totul altceva. Inca nu am curajul sa ma gandesc la titlu", spune seful Stelei.

BECALI: "Nu ma tem de Ujpest. Haideti sa nu mai vorbim de Ujpest. Eu vreau sa fac din Steaua o echipa mare in Europa. Macar la fotbal sa fim buni, daca in rest suntem varza"

Steaua a castigat primul amical, cu slovenii de la NK Celje, cu scorul de 3-0. Surdu si Ionescu au fost vedetele stelistilor in primul amical.

Au urmat la rand cehii de la Bohemians Praga. Steaua a trecut cu 2-0, prin golurile lui Szekley si Toja!

Bergodi i-a lasat sambata seara pe stelisti pentru a-i spiona la lucru pe ungurii de la Ujpest. Ujpest a pierdut inca un meci, 1-3 cu campioana Sloveniei, Maribor.

Szekley, dupa victoria cu Praga: "Am o revansa de luat fata de sezonul trecut"

Steaua i-a pierdut pe Pedriel si foarte probabil pe Dayro, care ar putea ajunge in Turcia, la Giresunspor.

STEAUA in prima repriza cu Celje:
Tatarusanu - Golanski, Goian, Ghionea, Marin - Szekely, Bicfalvi, Toja, Ochirosii - B. Stancu, Kapetanos. In prima repriza, Steaua a efectuat doar o singura schimbare, Tatarusanu fiind inlocuit de Zapata in minutul 32.

STEAUA in repriza a doua cu Celje:
Zapata - Balan, Baciu, Rada, Filip - Nicolita, A. Ionescu, Onicas, Ochirosii - Surdu, Rusu. In repriza a doua au mai intrat portarul Cezar Lungu si fundasul Ducu Ninu, care l-a inlocuit pe Ochirosii

STEAUA in prima repriza cu Bohemians Praga:
Robinson Zapata - Pawel Golanski, Eugen Baciu (cpt), Ionut Rada, Lucian Filip - Banel Nicolita, Eric Bicfalvi, Andrei Ionescu, Razvan Ochirosii - Bogdan Stancu, Vlad Rusu.

STEAUA in repriza a doia cu Bohemians Praga:
Ciprian Tatarusanu - Pawel Golanski, Dorin Goian, Sorin Ghionea, Petre Marin - Banel Nicolita, Mihai Onicas, Juan Toja, Ianos Szekely - Romeo Surdu, Pantelis Kapetanos.

Doua meciuri, dpua victorii. Surdu de doua ori, Ionescu, Szekely si Toja au marcat pana acum! Cine urmeaza?

Steaua mai are inca un meci de jucat inaintea turului cu Ujpest: Steaua - TSKA Sofia este pe 7 iulie, livetext pe www.sport.ro de al 19:30!