Vezi care sunt cei 5 jucatori ai Craiovei convocati la tineret! Universitatea 0-2 Amkar Perm

Data publicarii: Joi 05 Februarie 2009, 16:56
Data actualizarii: Joi 05 Februarie 2009, 18:23
Craiova a inceput cu stangul cantonamentul din Turcia! Stiinta a pierdut cu 0-2 primul amical, cu rusii de la Amkarm Perm! Florin Costea s-a accidentat, Soava a revenit!

Jucatorii Universitatii Craiova, Silviu Lung Jr, Stefan Barboianu, Radu Barbu, Cosmin Gangioveanu si Valerica Gaman au fost convocati la nationala de tineret a Romaniei pentru meciul amical cu Slovenia, programat miercuri, 11 februarie.

Cei cinci jucatori vor trebui sa se prezinte, alaturi de ceilalti fotbalisti convocati pentru acest meci, duminica, la Centrul de Fotbal de la Mogosoaia.

Reprezentativa de tineret a Romaniei va intalni, miercuri, la ora 17.00, la Nova Gorica, echipa Sloveniei, intr-un meci amical.

Craiova a inceput meciul in urmatoarea formula:

CRAIOVA in prima repriza: Bornescu - Dananae, Stoica, Mitchell, Rose - Prepelita, Dilevski, Soava - Wobay, Fl. Costea (Gangioveanu '13), Tanasa.

CRAIOVA in repriza a doua: Lung - Dananae (Barboianu '60), Gaman, Stoica, Rose (Barbu '75) - Prepelita (I. Popescu '82), Soava, Gangioveanu (Gogosoiu '75) - M. Costea, Dina, Tanasa (Craciun '60).

Glolurile rusilor au fost marcate de Kushev, care a reluat in palasa din sase metri, si de Cherenchikov, care a transformat un penalty.

Florin Costea a parasit terenul accidentat in minutul 13.

Urmatoarul amical al Universitatii va fi pe 20 februariem, cu Timisoara lui Gabi Balint!

33' GOL Amkar. Kushev inscrie cu un sut din 6 metri dupa o pasa de la Gyacev

80' GOL Amkar. Silviu Lung comite un fault in careu asupra unui adversar si se acorda penalty, transformat de Cherenchikov.