Seedorf show: Milan - Juventus 2-2 (6-4 d.p.)

Data publicarii: Marti 29 Iulie 2008, 21:46
Data actualizarii: Miercuri 30 Iulie 2008, 00:07
Repriza de foc dintre AC Milan si Junventus s-a terminat egal, 2-2. La penaltyuri, Milan a aratat mult mai sigura si a castigat cu 6-4.

Omul de aur al lui Milan, Seedorf, l-a facut sa sara in sus de bucurie pe antrenorul Ancelotti, reusind sa inscrie pentru 1-0 dupa o ghiulea de la 25 de metri.

Trezeguet s-a razbunat pe Domenech care l-a lasat acasa la Euro si a adus egalarea, dupa doar un minut.

Marchionni aduce Juventus in avantaj dupa alte doua minute si arunca in aer fanii din tribunele stadionului olimpic din Torino.

La doar patru minute de finalul reprizei, Seedorf a avut un moment de sclipire si a reusit sa mai inscrie o data, ducand meciul la loviturile de departajare.

La penaltiuri Trezeguet si Tiago au ratat pentru Juventus, Kaka, Pirlo, Jankulowski si Paloschi inscriu, iar Milan castiga cu 6-4