INCALZIREA PENTRU EURO! ROMANIA 3-0 RUSIA

Data publicarii: Miercuri 26 Martie 2008, 19:57
Data actualizarii: Miercuri 26 Martie 2008, 19:57
SPECTACOL INAINTE DE EURO!

Gata de Euro! Revenirea pe Ghencea a fost cu noroc pentru nationala lui Mutu si Chivu care au batut Rusia cu 3-0.Romania a facut show cu Rusia si si-a facult incalzirea pentru campionatul european din Austria si Elvetia.
Meciul a inceput cu duritati de o parte si de alta a baricadelor, insa in repriza a doua Romania a dominat categoric.
Cel care a deshis scorul a fost Ciprian Marica care pe finalul primei reprize in minutul 45 il executa pe Akinfeev cu un sut plasat din marginea careului.

Repriza a doua incepe cu  Marius Niculae in locul Chivu si Daniel Niculae in locul marcatorului Marica. Fostul rapidist Daniel Niculae isi aude numele scandat in Ghencea cand in minutl 61 dupa o centrare in careu si un luft de zile mari al lui Florentin Petre duca scorul la 2-0.

Marius Niculae cel care a schimbat fata jocului nationalei in repriZa secunda a facut 3 -o dupa un sut cu capul din centrarea lui Banel nicolita. Romanii nu s-au retras nici dupa 3-0 au facut pressing, au alergat si au facut spectacol pe final.

Romania:  Popa, Contra, Tamas, D. Goian, Rat, Radoi, Chivu, Fl. Petre, Cocis, Mutu, Marica.

Rusia: Akinfeev - Aniukov, A. Berezutky, Ignasevici, V. Berezutky - Bilialetdinov, Bistrov, Sirokov, Semsov, Jirkov - Adamov.

Min 45: Goooool Romania! MArica deschide scorul cu un sut la coltul lung din afara careului!

Min 61: Super gol Daniel Niculae!! Atacantul lui Auxerre prinde un voleu de zile mari si este 2-0!

Min 76: Gooool Romania! Banel centreaza perfect, iar Marius Niculae inscrie din voleu!