EGAL CU TOATA LUMEA: RAPID 1-1 ESTORIL

Data publicarii: Joi 24 Ianuarie 2008, 17:58
Data actualizarii: Joi 24 Ianuarie 2008, 17:58
RAPID - LA A DOUA REMIZA

Rapidul este la a doua remiza din turneul de pregatire portughez. Dupa egalul la 1 obtinut in fata echipei de liga a treia, Rio Maior, giulestenii au remizat cu acelasi scor, 1-1, cu Estoril, echipa din liga a doua portugheza. Pentru Rapid a marcat Boya.

Mircea Rednic a inceput meciul in formula: Andrade - Sapunaru, M. Constantin, Leonard, Bozovic - Herea, Lazar, Grigorie, Cesinha - Boya, Despotovic.

Repriza a doua:

Min. 90: Meciul se termina la egalitate, scor 1-1
Min. 84: Raduta, intrat in locul lui Boya, rateaza singur cu portarul
Min. 80: Lusitanii au ocazia de a prelua din nou conducerea
Min. 62: Burdujan suteaza de la 16 metri, dar portarul lui Estoril reuseste sa respinga in corner
Min. 55: Prima ocazie a giuleştenilor din repriza secundă îi aparţine tot lui Boya, a cărui lovitură de cap ocoleşte de puţin poarta
Min. 46: La pauza Rednic i-a scos pe Leonard, Lazar si Despotovic si i-a introdus pe Maftei, Grigore si Burdujan

Prima repriza:

Min. 43: Herea suteaza peste poarta
Min. 35: Dominare teritoriala a rapidistilor, dar fara ocazii mari la poarta adversa
Min. 20: 1-1 Boya profita de o gafa a portarului si inscrie din careul mic
Min. 17: Asediu al rapidistilor la poarta lusitanilor, dar golul nu pica
Min. 10: Gazdele au din nou sansa sa inscrie la o actiune de singur cu portarul, dar mingea a trecut pe langa poarta lui Andrade
Min. 8: 0-1 Leonard comite fault în propriul careu, iar portughezii deschid scorul din penalty-ul obţinut
Min. 3: Cesinha are o ocazie bună, dar isi face mingea gresit si faza s-a stins
Min. 1: A inceput meciul