VIDEO: Barca a invins-o pe Real Madrid, El Clasico jucat cu 70.000 de oameni in tribune la Miami! "Asta a fost ultimul meci al lui Neymar in tricoul Barcelonei!"

Spania
Data publicarii: Duminica 30 Iulie 2017, 09:41
Data actualizarii: Duminica 30 Iulie 2017, 10:10

Barcelona a invins-o pe Real cu 3-2, intr-un El Clasico ce i-a innebunit pe americani.

Barcelona a castigat cu 3-2 meciul super amicalul cu Real Madrid, la International Champions Cup, in fata unei asistente de 70.000 de spectatori pe Hard Rock Stadium din Miami.

Messi a deschis scorul repede, in minutul 3, iar Rakitici a facut 2-0 patru minute mai tarziu.

Real s-a dezmeticit repede si a reusit sa egaleze pana la pauza, cu golurile marcate de Kovacici '14 si Asensio '36.

Golul decisiv a fost marcat de Pique, in minutul 50, dupa o lovitura libera batuta perfect de Neymar.

Neymar a mai oferit un assist si la golul de 2-0, marcat de Rakitic.

"Acesta a fost ultimul meci al lui Neymar in tricoul Barcelonei", scrie Mundo Deportivo, care anunta ca transferul lui Neymar la PSG se va oficializa saptamana viitoare.

In urma acestei victorii, Barcelona si-a adjudecat trofeul International Champions Cup, competitie la care a mai participat Manchester City, Manchester United, AS Roma, Juventus, Tottenham si PSG.

VIDEO cu toate golurile marcate in Real Madrid 2-3 Barcelona: