In minutul 64 erau condusi cu 3-0, dar meciul a luat o turnura incredibila. Ce a reusit Espanyol, fosta echipa a lui Galca, in cel mai nebun meci al etapei din Spania

Espanyol Eibar la liga Spania Spania
Data publicarii: Sambata 22 Octombrie 2016, 17:57
Data actualizarii: Sambata 22 Octombrie 2016, 18:08

Espanyol si Eibar au oferit ceea ce ar putea fi cel mai spectaculos meci al etapei din La Liga. Cele doua echipe au remizat, scor 3-3, dupa ce oaspetii au condus pana in minutul 64 cu 3-0.

Espanyol Barcelona, fosta echipa a lui Costel Galca, a reusit o revenire spectaculoasa in fata bascilor de la Eibar. Formatia catalana a fost condusa pana in minutul 64 cu scorul de 3-0, dar a revenit si a egalat in prelungiri, in conditiile in care a avut si un om mai putin pe teren.

Eibar a marcat in minutele 23, 27 si 44 prin Sergi Enrich, Diego Reyes (autogol) si Kike, si parea ca se indreapta catre o victorie facila.

Partida a luat o turnura neasteptata in repria secunda, atunci cand gazdele de la Espanyol s-au aruncat in ofensiva. Catalanii au egalat prin golurile lui Hernan Perez (64), Pablo Piatti (73) si Leo Baptistao (90+2). De la Espanyol, Felipe Caicedo a fost eliminat in minutul 84 pentru doua galbene.

De altfel, arbitrul a aratat nu mai putin de 10 cartonase galbene in aceasta partida.

Dupa 9 meciuri disputate, Eibar e pe locul 8 in La Liga, cu 12 puncte acumulate. Espanyol e pe 16, cu 8 puncte.