Rapid 0-0 Dinamo! SAH FARA MAT intr-un derby dominat tactic de echipa lui Razvan! Vezi toate fazele meciului:

Rapid Dinamo Superliga
Data publicarii: Duminica 01 Aprilie 2012, 22:53
Data actualizarii: Duminica 01 Aprilie 2012, 23:00

Rapid si Dinamo au incheiat la egalitate un derby in care ocaziile mai mari i-au apartinut echipei lui Razvan Lucescu. Echipa lui Ciobotariu a ajuns la poarta lui Coman abia in minutul 93!

RAPID: D. Coman - Rui Duarte, M. Antonio, Oros, Bozovici - Teixeira, Alexa, Grigorie - Deac, Herea, Surdu
Rezerve: Vitca, Pancu, Pavlovici, Grigore, Burca, Ezequias, Roman

Dinamo: Balgradean - Luchin, D. Grigore, Scarlatache, Pulhac - L. Rus, D. Kone, C. Munteanu, Alexe - Danciulescu, M. Niculae

Brigada de arbitri: Ovidiu Hategan - Aurel Onita, Cristian Nica

COMENTEAZA MECIUL SI PE FACEBOOK! > CLICK AICI <

FINAL

Min 92: Tucudean intra in careu dar trage slab, in bratele lui Coman! A fost cea mai mare ocazie a lui Dinamo!

<< >> Iese Munteanu, intra Bucsa

Min 85: Ambele echipe par sa fi obosit pe finalul meciului. Jocul este destul de lent iar mingea ajunge greu in preajma careului!

<< >> Iese Teixeira, intra Roman

Min 79: Tucudean ii ia fata lui Oros si acesta faulteaza la marginea terenului! Catalin Munteanu trage din lovitura libera, peste poarta! ... Oros

<< >> Iese Danciulescu, intra Tucudean

... Rus pentru un fault asupra lui Grigorie

<< >> Iese Herea, intra Pancu

Min 65: OCAZIE pentru Rapid! Grigore trimite cu capul la cativa centimetri de bara!!!

<< >> Iese Surdu, intra Nicolae Grigore

George: Surdu TREBUIE sa plece, nu isi are locul la Rapid !!
CeeCeee: asa bine ca l-au inlocuit pe Surdu

... Pulhac pentru un fault asupra lui Rui Duarte

. + . Deac revine pe teren

Min 57: Deac se accidenteaza la glezna si ramane intins pe gazon. Acesta incepe sa planga cand intra medicii pe teren!

<< >> Iese Alexe, intra Curtean

Min 47: Balgradean iese pe sub minge iar Grigorie trimite cu capul putin pe langa poarta!

Min 46: A inceput a doua repriza. Nicio schimbare in cele doua echipe

George Copos: "E un meci frumos, nu conteaza daca a fost sau nu penalty. Am hotarat cu toti prietenii Rapidului ca le dam un penalty neacordat si ii si batem!"

Nicolae Badea: "Nu am vazut bine de unde sunt eu, dar mi-a zis domnul Copos ca nu a fost!"

Aron Huzu: "Nu a fost penalty! Scarlatache atinge mingea!"

PAUZA! O prima repriza dominata tactic de Rapid, echipa ce a reusit sa se apropie mai mult de poarta adversa insa echipa lui Razvan Lucescu a avut de suferit la finalizare!
Omul reprizei la Rapid: Surdu
Omul reprizei la Dinamo: Balgradean

Min 45: Ocazie imensa pentru Herea, ramane fata in fata cu Balgradean in careu insa nu reuseste sa trimita spre poarta!

Min 39: Niculae trimite putin peste poarta din lovitura libera de la 30 de metri!

Min 37: Surdu ramane singur cu Balgradean in 5 metri, lateral, insa aluneca inainte sa reia spre poarta!

Min 36: ... Luchin si Grigorie

Min 32: Surdu trage puternic din 16 metri, pe langa porta!

jann: derbiul este bun, dar fara Craiova si FCAarges fotbalul e mai sarac

Min 30: Grigorie trimite de deasupra lui Rus, din 4 metri, cu capul, insa Balgradean culege cu usurinta mingea. Rapidul incepe sa puna presiune pe poarta dinamovistilor, ajungand destul de usor in preajma careului.

Min 25: Alexe intra la rupere, arbitrul acorda doar fault

Min 20: ... Rui Duarte vede galben dupa o intrare dura la Marius Niculae

Min 15: Bozovic il incurca pe Coman care scapa balonul dar dinamovistii nu reusesc sa profite!

Min 10: Bozovic scapa singur pe stanga dar centreaza gresit. Dinamovistii resping usor!

Min 7: Rapidistii au aruncat cu torte si petarde in teren iar meciul este oprit timp de 2 minute.

Min 4: Surdu este daramat in careu de Scarlatache iar rapidistii cer penalty! Surdu a patruns ps dreapta in careu iar fundasul dinamovist a fost imprudent si l-a lovit peste picioare in incercarea de a da in minge!

Stefan: Penalty clar la Surdu!

Min 2: Marius Niculae este acuzat de Alexa ca l-a lovit cu cotul pe Oros

Min 1:  A inceput meciul

=================================

UPDATE! Jucatorii lui Dinamo au fost aplaudati la incalzire de catre galeria Rapidului, care pentru prima data la un derby nu i-a fluierat!

Giulestiul se pregateste de marele meci din aceasta seara. Si stelistii sunt cu ochii pe derby-ul dintre Rapid si Dinamo. Un egal ar mai repara ceva din pasul gresit facut de Steaua la Targu Jiu.

Mihai Stoica pariaza insa pe victoria Rapidului: "Nu cred ca se va termina egal. Rapid are un avantaj clar pentru ca joaca pe teren propriu. Cred ca va castiga Rapid", a spus Meme la Sport.ro.

Purtatorul de cuvant al Jandarmeriei a anuntat ca vor fi 8000 de suporteri in tribunele din Giulesti, din care 460, dinamovisti.

"Galeria lui Dinamo va fi escortata pe tot traseul, din fata stadionului Stefan cel Mare, pana pe stadion. Vom lua toate masurile de securitate, pentru ca stim care este rivalitatea dintre cele doua galerii. Speram sa ne bucuram diseara de spectacol si sa nu avem parte de incidente. Vreau sa le reamintesc celor care au de gand sa introduca materiale pirotehnice pe stadion ca acest demers constituie o infractiune si se pedepseste conform legii.", a declarat reprezentantul Jandarmeriei.