Nistor aduce victoria prelungiri! CSMS Iasi 0 - 1 Pandurii si Grigoras e lider in Liga 1!

CSMS Iasi Pandurii Targu Jiu Superliga
Data publicarii: Duminica 26 August 2012, 20:52
Data actualizarii: Duminica 26 August 2012, 20:55

Pandurii lui Grigoras au trecut pe primul loc in Liga 1, cu un gol marcat in prelungirile meciului!

Pandurii joaca la Iasi un meci dupa care poate sa fie lider in Liga 1. Daca bat, baietii lui Grigoras urca direct pe locul intai, cel putin pana la meciul Stelei, cu Vasluiul.

Iasul nu a aratat mare lucru de cand a revenit in liga 1, dar vrea sa scape de zone retrogradarii. Moldovenii sunt pe locul 17, cu doar doua puncte dupa cinci meciuri.

Iata echipele de start:

Iasi (4-4-1-1): Irimia - Cretu, Jovanovici, Vladu, Tincu - Milea, Keita, Herghelegiu, Semenenko - Cl. Tudor - Patulea
Pandurii (4-4-2): Lazar - Viera, Ungurusan, Mamele, Al. Vlad - Nistor, Voiculet, Radut, Maxim - Lemnaru, Ibeh

Min 90+1. GOL! Nistor preia in marginea careului, trece de doi oameni si marcheaza din unghi, la coltul lung, plasat! 0-1!