"Asta a fost victoria descatusarii, dupa golul descatusarii, marcat la Ploiesti!" Care este atmosfera la Steaua:

Superliga
Data publicarii: Duminica 08 Martie 2015, 23:00
Data actualizarii: Duminica 08 Martie 2015, 23:05

Steaua 1-0 CFR Cluj | Valeriu Argaseala a vorbit despre atmosfera de la Steaua dupa prima victorie din retur.

"Cum sa fie: am luat 3 puncte si e foarte bine. S-a obisnuit ca in Ghencea sa vina echipe care joaca pe doua linii. Am marcat dintr-o faza fixa, e adevarat, dar e bine ca am castigat. E victoria descatusarii, dar as zice ca golul descatusarii e cel din Cupa, din prelungiri, cu Petrolul.

Tamas a facut eforturi sa joace un meci intreg, vine dupa o accidentare de sase luni, insa trebuie sa avem rabdare cu el, sa apreciem felul in care a jucat. Isi doreste si ne arata din ce in ce mai mult.

La Steaua nu e atmosfera incarcata, din exterior vine ea. Ca, uite, scade diferenta, marcati in ultimele minute, nu mai castigati meci de meci. Asta e Steaua, aici e presiune. Ne-am obisnuit. Ce urmeaza sunt meciuri din 3 in 3 zile, urmeaza program incarcat", a spus Argaseala dupa meci.