INCREDIBIL: Pandurii au plecat de la stadion la pauza meciului cu Targu Mures! ASA conducea cu 2-0

Liga I CSU Craiova Dinamo Steaua Viitorul Superliga
Live Blog
Liga I, etapa a 21-a
Data publicarii: Duminica 18 Decembrie 2016, 18:00
Data actualizarii: Duminica 18 Decembrie 2016, 19:15

Urmarim si comentam impreuna meciurile etapei a 21-a din Liga I pe www.sport.ro si Facebook/Sport.ro

18:01 18 Dec
ASA - Pandurii, decis la masa verde. Pandurii nu au mai iesit pe teren dupa pauza

Min 46 - FOTO: Desfasurare incredibila la Targu Mures. Gazdele au iesit pe teren, dar oaspetii s-au echipat si au plecat de la stadion.

Min 46 - Incredibil | Pandurii refuza sa iasa de la vestiare! Marius Avram a fluierat startul reprizei secunde si a aratat semn ca asteapta 3 minute ca oaspetii sa revina pe teren. Altfel, meciul se incheie cu victoria gazdelor la masa verde. Pandurii risca o sanctiune grea

Min 37 - GOOOL ASA | Vlad Morar puncteaza si el cu o lovitura de cap de langa Brinzan

Min 18 - GOOOL ASA | Gabi Muresan deschide scorul cu un sut din interiorul careului, dupa o centrare a lui Kuku

INFO | Oaspetii au doar doi jucatori de rezerva

INFO | Jucatorii ASA-ului joaca cu ghete de sala. Sanmartean si Pleasca, de la Pandurii, au refuzat sa intre pe teren

Echipele de start

ASA Targu Mures: Moga - Matei, Cordos, Marius Constantin, Mendy - Muresan, Candrea - Ciolacu, Rus, Morar - Kuku
Rezerve: Podar Petho, Chertes, Szasz, Iacobovici, Netzer, Deaconu, Ursu

Pandurii: Stanca - Tudor, Pitian, Ungurusan, Pircalabu - Pirtea, David - Brinzan, Herea, Rauta - Dodoi
Rezerve: Negrila, Pirvulescu
13:44 17 Dec

Voluntari 2-1 CFR

Min 90: GOL VOLUNTARI | Spahia inscrie dintr-o faza suspecta de offside

Min 86: GOL VOLUNTARI | Marinescu egaleaza din penalty

Min 13: GOL CFR | Bud deschide scorul la Voluntari

FC Voluntari: Bornescu - Maftei, Spahija, Cazan, A.Coman - Novac, Tabacariu - Marinescu, Capatana, Balan - Ivanovici
Rezerve: Balauru, Filipov, Achim, Leasa, Curelea, Popadiuc

CFR Cluj: Marc - Lopes, Larie, Muresan, Camora - Chirita, Rus, Nascimento, Nouvier - Juan Carlos - Bud
Rezerve: Vatca, Horj, Paun, Gomelt, D.Roman, Negrut

20:24 16 Dec
Chiajna 0-0 CSU Craiova

CSU Craiova acumuleaza 37 de puncte si egaleaza Steaua si Gaz Metan Medias in clasament. Cele doua formatii se pot departa insa la 3 puncte daca inving in aceasta etapa.

Chiajna: Balgradean - Barboianu, Albu, Tincu, Bucurica - Serediuc, Raul Costin, Cristescu, Gradinaru - Pena, Raducanu
Rezerve: Draghia, Rogoveanu, Rosu, Ciobanu, Cristea, Padovani, Asanache

CSU Craiova: Calancea - Briceag, Kay, Acka, Vatajelu - Mateiu, Zlatinski, Nuno Rocha - Gustavo, Baluta, Ivan

300x250
Iranul ameninţă Israelul să nu răspundă cu un nou atac: „Suntem pregătiţi să folosim arme neutilizate până acum”