VIDEO CFR Cluj s-a batut singura la Munchen! Vezi golul lui Culio si gafele lui Cadu si Panin!

Bayern Munchen CFR Cluj Ricardo Cadu Grupe
Data publicarii: Miercuri 20 Octombrie 2010, 02:22
Data actualizarii: Miercuri 20 Octombrie 2010, 02:22

CFR  Cluj a avut parte de un meci nebun in Germania!

CFR Cluj, a pierdut, marti seara, in deplasare, cu scorul de 2-3 (1-2), meciul sustinut in compania echipei germane Bayern Munchen, in etapa a treia a grupei E a Ligii Campionilor, partida in care jucatorii clujeni au marcat de doua ori in propria poarta.

Pentru CFR Cluj aceasta este a doua infrangere consecutiva, dupa ce a pierdut si partida cu AS Roma, scor 1-2, din etapa precedenta.

Marti seara, golurile echipei germane au fost marcate de Cadu '32 (autogol), Panin '38 (autogol) si Mario Gomez '77, in timp ce pentru CFR au punctat Cadu '38 si Culio '86.

CFR a deschis scorul in minutul 28, prin Cadu, care a reluat cu capul in poarta o minge venita dintr-o lovitura libera executata in careu de De Zerbi.

CLICK AICI PENTRU REZUMAT

In minutul 32, acelasi Cadu inscrie in proprie poarta, scor 1-1, el deviind involuntar o minge sutata de Kroos.
Sase minute mai tarziu, Bayern majoreaza scorul pe tabela de marca printr-un nou autogol al jucatorilor de la CFR. Un corner executat de pe partea dreapta, mingea il loveste pe Panin si intra in poarta lui Stancioiu.

Bayern Munchen marcheza din nou, scor 3-1, in minutul 77, dupa ce Mario Gomez a sutat in poarta clujenilor o minge respinsa, in prima instanta, de portarul Eduard Stancioiu.

Scorul final este stabilit in minutul 86, scor 3-2, cand CFR reduce din diferenta prin Culio, care inscris cu un sut din centrul careului.

Bayern Munchen: 1.Butt - 21. Lahm, 44. Timosciuk, 28. Badstuber, 23. Pranjic - 16. Ottl, 31. Schweinsteiger (4. Braafheid '80) - 8. Hamit Altintop, 25. T. Muller, 39. Kroos - 33. Gomez. Antrenor: Louis van Gaal.

CFR Cluj: 44. Stancioiu - 4. Panin, 20. Cadu, 13. Piccolo, 24. Rada - 16. Bastos (22. Hora '56), 8. Kivuvu, 7. E. Dica, 19. Culio - 10. De Zerbi, 9. Traore (32. Bjelanovici '76). Antrenor: Sorin Cartu.
Cartonase galbene: Schweinsteiger '70 / Dica '19, Panin '25

Partida a fost arbitrata de o brigada din Anglia, condusa la centru de Martin Atkinson, ajutat la cele doua linii de Michael Mullarkey si Peter Kirkup, arbitru de rezerva fiind Stuart Attwell. Asistenti suplimentari au fost Andre Marriner si Lee Mason.

Autogolul lui Panin, din minutul 38, a reprezentat cel de-al 700-lea gol pentru Bayern Munchen in cupele europene!