NOROC chior! Galatasaray 1 - 1 CFR in baltile din Istanbul! CFR scoate un punct de AUR, in 10 oameni! Felgueiras a aparat un penalty!

CFR Cluj Champions League Galatasaray Manchester United Sporting Braga Grupe
Data publicarii: Marti 23 Octombrie 2012, 23:39
Data actualizarii: Marti 23 Octombrie 2012, 23:45

Galatasaray 1 - 1 CFR Cluj | Meci nebun la Istanbul! Eliminare pentru CFR, Felgueiras a facut minuni in poarta: 11 metri aparat si alte parade senzationale! CFR e pe doi in grupa, dupa United!

CFR merge in Turcia sa joace calificarea in primavara Champions League. Nici mai mult, nici mai putin, acestea sunt sperantele sefilor din Gruia.

Cu trei puncte din deplasarea de la Braga si o infrangere normala cu United, acasa, campionii din Liga 1 vor sa ia cel putin trei puncte de la o echipa care a pierdut in fata Petrolului in urma cu cateva saptamani, intr-un amical.

Andone este pe marginea prapastiei - nu se mai intelege cu sefii, din cauza rezultatelor din campionat, iar in Liga pare obligat sa bata. Zvonurile spun ca ar fi ultimul meci la CFR, dar o victorie poate anula orice presupuneri.

UPDATE: "Orice este posibil, daca nu voi avea increderea sefilor, nici o problema. Asta este fotbalul. Daca era dupa mine, eu plecam dupa meciul cu Viitorul, dar sefii au zis ca discutam miercuri. Rezultatele nu onoreaza un club ca CFR, daca eu sunt cel mai mare vinovat, trebuie sa plec", a spus Andone la dolcesport.

ECHIPELE DE START:

LIVETEXT:

Min 90+3. S-a terminat! CFR castiga un punct de aur la Istanbul, locul unde fost dominata CLAR! Pe o ploaie torentiala, turcii ne-au facut praf, ne-au dominat categoric intr-un meci in care am jucat in 10 oameni!

Min 90. Se dau trei minute de prelungire! Daca CFR rezista acum, va lua un punct de AUR de la Istanbul!

Min 83. Lovitura libera batuta peste poarta, de la 17 metri! Galata mai rateaza inca o ocazie in fata clujenilor!

Min 78. Kapetanos este inlocuit de Muresan, ultima schimbare a lui Andone! Apararea este cuvantul de ordine in tabara clujenilor!

Min 77. GOOL GALATASARAY! 1-1, dupa o centrare la care Burak pune capul! Felgueiras a iesit gresit!

Min 75. Felgueiras il cearta pe Ivo Pinto pentru ca tinut de minge aiurea in apropierea careului clujenilor!

Min 73. Sabri Sarioglu vede galben dupa ce i-a cerut socoteala tusierului pentru o faza in careul lui CFR!

Min 72. Andone muta din nou: il scoate pe Bastos si il baga in locul sau pe Nicoara. Bastos e terminat, a cazut pe gazon si nici nu mai poate marge din cauza efortului!

Min 71. Turcii cer din nou penalty pentru un alt hent in careu! Fanii au innebunit!

Min 68. Terim a terminat schimbarile! L-a bagat pe Sarioglu in locul lui Eboue

Min 67. Statistica: 10-3 suturi pe langa. 5-0 suturi pe poarta, toate in favoarea Galatei!

Min 65. Minge lunga pentru Kapetanos, a cincea in ultimele 15 minute! Grecul nu poate prelua, Muslera retine fara probleme!

Min 62. Interventie buna a lui Rada, in careul mic! Scoate in corner sutul lui Colak!

Min 57. Apararea lui CFR trimite o minge inalta la Bastos, el face preluare si scapa singur la 40 de metri de poarta turcilor! Este ajuns din urma si deposedat

Min 53. Schimbare la CFR! Andone muta pentru prima data in acest meci! Schimbare post pe post: intra Rada si iese Sepsi, cel care a facut hent in careu la penalty-ul Galatei!

Min 51. Ocazie URIASA a Galatei! Buluk da un sut din alergare, din fata portii, insa mingea nu ajunge pe cadrul portii. Apa deviaza mingea dupa contactul cu solul!

Min 50. Sut puternic al lui Riera, se duce pe langa poarta lui Felgueiras!

Min 46. Nu sunt alte schimbari dupa pauza! Andone joaca la fel, terenul este la fel de ud, iar Galata ataca la fel ca in primul minut de joc!

Min 45+2. PAUZA la Istanbul! CFR intra cu avantaj la pauza, dupa o repriza in care a punctat printr-un autogol! Ocaziile mai mari au fost ale Galatei! Ploua torential, pe teren sunt balti mari! Clujenii joaca in 10 oameni, dupa eliminarea lui Aguirregaray!

Min 44. CFR faulteaza la aproape fiecare mingea pe care o au turcii! Stadionul erupe dupa un nou fault al lui Cadu!

Min 42. Accidentare pentru Elmander! Nu mai poate continua si intra in locul sau Colak!

Min 39 Galatasaray domina meciul! Are mai multe faze de poarta, mai multe suturi, iar la posesie este 62%-38%!

Min 38. Intra Burak Ilmaz la Galata si iese Altintop

Min 35. Felgueiras a aparat penalty-ul batut de Melo, senzational! Scorul ramane 0-1!

Min 34. Penalty pentru Galata! Mingea ii cade direct pe mana lui Sepsi, in careu!

Min 33. Andone se uita incremenit la joc! CFR nu a mai iesit din propria jumatate de peste cinci minute!

Min 29. Felgueiras scoate FA-BU-LOS!! Sut de la 20 de metri, cu pamantul ud, iar portarul scoate incredibil!

Min 28. Aguirregaray este eliminat pentru un fault stupid! Ia al doilea galben in numai trei minute si este trimis la cabine!

Min 25. Cinci minute de tacere pe stadion, acum turcii au inceput sa cante din nou!

Min 20. GOOOL KAPETANOOOS! 1-0 pentru CFR! Centrare de pe stanga, sut deviat al lui Kapetanos si goool din opt metri! A inghetat stadionul! Nounkeu a deviat mingea in poarta!

Min 14. Simulare URIASA a lui Bulut! Plonjeaza intr-o balta din careul lui CFR, dar arbitrul ii da un galben pentru gestul sau!

Min 13. Amrabat trage tare, pe jos, dar mingea se opreste pe linia de 6 metri! Publicul incepe sa urle si mai tare!

Min 12. Chiar ca e INFERN! Turcii fluiera incredibil de tare la contra mai tare pusa de Cadu in careul lui CFR! Arbitrul da fault in atac!

Min 7. "NU ESTE NEVOIE SA MORI PENTRU A VEDEA IADUL!" este bannerul fanilor lui Galatasaray

Min 6. CFR se apara, in timp ce Galata ataca si construieste! Baltile de pe teren o ajuta pe CFR, pasele pe jos sunt excluse pentru turci!

Min 2. Bastos trage puternic de la 18 metri dupa o centrare de pe stanga! Mingea se duce putin peste

Min 1. A inceput meicul de la Istanbul! Turcii fac o armosfera senzationala! Terenul este alunecos, ploua torential, iar inainte de meci gazonul era inundat!

*sursa FOTO: UEFA.com