Data publicarii: Miercuri 16 Septembrie 2009, 00:54
Data actualizarii: Miercuri 16 Septembrie 2009, 00:54

VEZI FOTO din Chelsea 1-0 FC Porto!

Omul care ne-a chinuit la Paris cu Franta, Anelka, a reusit sa aduca 3 puncte mari pentru Chelsea la debutul in acest nou sezon de Grupele Ligii.

Francezul a marcat unicul gol al lui Chelsea, in minutul 48, cu un sut din unghi din interiorul careului. De la Porto, Fernando a fost eliminat in ultimul minut de joc, dupa ce a primit 2 cartonase galbene.

La Porto, Sapunaru a fost rezerva, iar fostul jucator al CFR-ului, Alvaro Pereira, a jucat titular.

Chelsea isi continua invincibilitatea de acasa din Liga; nu a mai pierdut din 2006, cand Barcelona invingea cu 2-1.

- Chelsea nu i-a avut pentru acest meci pe Joe Cole, Paulo Ferreira, Zhirkov, Alex, Deco, accidentati. Suspendati au fost Bosingwa si Drogba.

- Chelsea venea dupa o victorie la limita cu Stoke, scor 2-1.

- Porto venea dupa un 4-1 cu Leixoes.

- Chelsea nu a mai pierdut acasa de 18 meciuri, din 2006 cu Barcelona, scor 2-1.