Borussia Dortmund Germania
Data publicarii: Duminica 01 Aprilie 2012, 17:25
Data actualizarii: Duminica 01 Aprilie 2012, 17:27

Jurgen Klopp a oferit imaginea saptamanii in fotbal, dupa meciul nebun dintre Stuttgart si Borussia Dortmund, terminat la egalitate, scor 4-4.

Echipa de pe primul loc in Bundesliga a fost egalata in minutul 92. Meciul de vineri dintre Stuttgart si Borussia Dortmund a avut parte de un scenariu de Oscar.

Borussia a deschis scorul in minutul 33, l-a majorat in minutul 49, a fost apoi condusa cu 3-2, a revenit si a inscris golul de 4-3 in minutul 87, dar a fost egalata in ultimul minut de prelungiri.

Ceea ce ramane dupa meciul nebun de la Stuttgart este reactia lui Jurgen Klopp dupa primirea golului egalizator. Zambetul antrenorului Borussiei pare sa spuna "Ne bucuram de fotbal, de aia suntem aici" :)

Rezumatul meciului:

In clasament, Borussia Dortmund este in continuare lider, la 3 puncte in fata lui Bayern Munchen.