Stelistii au fost MACABRI de-a dreptul! Prima victorie romaneasca de pe National Arena s-a obtinut in 10 oameni! Steaua 4-2 Maccabi!

Data publicarii: Joi 03 Noiembrie 2011, 23:58
Data actualizarii: Vineri 04 Noiembrie 2011, 01:18

Meci nebun pe National Arena! Vezi golurile de la prima victorie romaneasca! Steaua a castigat cu 4-2 in fata lui Maccabi. CR7anase a reusit "dubla"! VIDEO

Final de meci, Steaua obtine prima victorie romaneasca pe National Arena!

86' Iese Mihai Costea, intra Nastasie

84' Tanase inscrie de la 30 de m, sub transversala! E 4-2 pe National Arena! Vede si galben, dupa ce si-a dat tricoul jos

82' Mihai Costea inscrie iar, dar se ridica fanionul

80' Meshumar trimite putin peste poarta!

74' Sutul lui Golasa e prins in doi timpi de Stanca

70' Galben Golasa

68' Yahaya iese, intra Turgeman

67' Ilie Stan e trimis in tribune, dupa ce-a vrut sa intre pe teren!

66' Tanase trimite de la mare distanta, mingea trece putin pe langa poarta!

64' Gol Tanase! Faza nebuna in careul israelian: Bara Martinovici, mingea parca ramane in aer, Tanase o impinge in poarta cu capul

62' Florin Costea vede cartonasul rosu dupa un fault inutil, langa tusa!

56' Brandan, aproape sa inscrie! Trimite putin peste poarta, dintr-o pozitie excelenta! 40.000 de fani au inghetat la ratarea asta!

54' Nicio ocazie de gol. Steaua are nevoie ca de aer de o victorie, dar nu mai reuseste sa construiasca

46' Ocazie mare Rusescu! Trimite in forta de la 30 de metri, respinge gresit portarul, tot Rusescu reia, dar peste poarta!

40' Gol Katan, de la 22 de metri! Stanca putea sa apere, dar s-a aruncat tarziu! E 2-2 pe National Arena

38' Intra Dvalishvili, iese Boccoli

36' Gol Meshumar, la primul sut pe poarta al lui Maccabi!

|

33' Iese Verede, intra Yampolsky

32' Galben Bourceanu

28' Gol superb Florin Costea, de la 20 de metri, sut cu efect!

27' Iese Tatu, intra Nikolici

25' Rusescu galben

21' Mihai Costea trimite iar peste poarta, din 11 m!

20' Trimite Mihai Costea mult peste poarta, din afara careului!

16' Greseste Brandan, un jucator de la Maccabi e aproape sa ajungea mingea in careul Stelei, Geraldo trimite in corner si salveaza situatia

13' Corner pentru Steaua! Tatu inscrie cu capul si declanseaza nebunia in tribune!

9' Replica Maccabi: Golasa trece printre Martinovici si Mihai Costea, centreaza in fara portii, respinge Geraldo

40.000 de oameni sunt in tribunele National Arena!

7' La un pas de autogol Haifa! Florin Costea centreaza in careu, daca Tatu ajungea la minge inaintea fundasului de la Maccabi, era gol!

2' Gardos a picat lat dupa un minut! S-a intins dupa o minge si n-a mai putut continua! Ilie Stan e nevoit sa faca deja o schimbare! Nu mai are niciun fundas central autentic in echipa! Intra Rusescu, Brandan trece in centru!

1' A inceput meciul pe National Arena!

"Nu le-am lasat niciodata pana acum sa vina cu mine pe stadion, dar azi ma duc cu doua dintre fetele mele la meci. E prima oara cand vad un meci LIVE", a anuntat Gigi la gsptv.

Steaua n-a mai castigat de 7 meciuri in Europa! Nicio echipa romaneasca nu a castigat pana acum pe National Arena! Steaua n-a mai jucat aici de la meciul cu Boro, din 2006!

Rezerve Steaua: Tatarusanu, Lupu, Mustata, Rosu, Rusescu, Nastasie, Nikolici

Rezerve Haifa: Saranov, Dgani, Cohen, Yampolsky, Dvalishvili, Turgeman, Azriel