Data publicarii: Sambata 18 Iulie 2009, 19:27
Data actualizarii: Sambata 18 Iulie 2009, 22:30

Cu gandul la Sahtiorul lui Lucescu, Timisoara bate tot in amicale! Ultima victima: Eintracht

Timisoara lui Sabau face incalzirea pentru preliminariile Ligii, unde va da de Sahtiorul lui Mircea Lucescu.

In ultimul amical jucat, impotriva nemtilor de la Eintracht, Timisoara a facut din nou show: 3-0.

Primul gol al meciului a venit din capul lui Luchin. In minutul 33, Arman Karamyan a centrat perfect din corner, iar Luchin a marcat. Parks a dus scorul la 2-0 pentru Timisoara in minutul 68, pentru ca in minutul 85, Magera sa inchida tabela.
Dupa ce a facut senzatie in amicalele de pana acum, Timisoara si Sabau se gandesc la dubla de cosmar cu Mircea Lucescu, Rat si Sahtior!

POLI: Pantilimon, Bonfim, Mera, Luchin, Artiom si Arman Karamyan, Alexa, Bourceanu, Curtean, Parks, Bucur.
Rezerve: Taborda, Badoi, Scutaru, Latovlevici, Borbely, Vrsic, Stancu si Magera.

Eintracht: Nikolov, Petkovic, vasoski, Steinhofer, Mahdavikia, Bellaid, Jung, Toski, Tosun, Alvarez, Titsch-Rivero.