VIDEO! Timisoara 7-0 Austria Karnten! Vezi aici toate golurile

Data publicarii: Miercuri 15 Iulie 2009, 10:06
Data actualizarii: Miercuri 15 Iulie 2009, 10:26

Timisoara a castigat amicalul de marti seara cu Austria Karnten. Pentru echipa lui Sabau a fost primul meci in cantonamentul din Austria!

Timisoara lui Sabau a inceput in forta turneul din Austria! A spulberat cu 7-0 pe Austria Karnten intr-un meci pe care l-a dominat de la cap la coada!

Supravegheati de Emil Rosianu si Gheorghe Chivorchian baietii lui Sabau nu au reusit decat un gol in prima repriza prin Arman Karamyan! Timisoara s-a dezlantuit insa, in repriza a doua, cand in 10 minute, Magera, C. Ionescu si Borbely au facut 4-0. Cateva minute mai tarziu  Magera si Ionescu au facut dubla iar Vrsic pe final a inchis tabela!

"Victoria ma ajuta sa-i pregatesc mult mai bine, pentru ca au mai mult entuziasm. O infrangere sau un joc modest i-ar fi descurajat. Asa o sa se pregateasca foarte bine", a spus Ioan Ovidiu Sabau dupa meci.

Poli Timisoara: Pantilimon, Bonfim, Nibombe, Cisovsky, Artiom Karamyan, Arman Karamyan, Alexa, Bourceanu, Curtean, Parks, Bucur.