Simona Halep 4-6 5-7 Siegemund ! Meci TERIBIL pentru Simona la Stuttgart. Siegemund - Mladenovic e finala turneului

Simona Halep Tenis
Live Blog
Turneul de la Stuttgart
Data publicarii: Vineri 28 Aprilie 2017, 16:46
Data actualizarii: Sambata 29 Aprilie 2017, 21:51

Simona Halep poate da de Sharapova in finala la Stuttgart.

21:51 29 Apr

4-6, 5-7: Simona pierde la 0 ultimul game, pe propriul serviciu. Siegemund se califica in finala, unde o va intalni pe Kristina Mlademovic!

21:46 29 Apr
Siegemund isi face serviciul si are 6-5!
21:42 29 Apr
Incredibil. Siegemund face 4 puncte consecutiv si egaleaza! 5-5!
21:41 29 Apr
Siegemund salveaza doua mingi de set! E 40-40!
21:37 29 Apr
Siegemund isi face serviciul. Simona ia setul daca reuseste acelasi lucru.
21:34 29 Apr
Game Halep! 5-3! Simona trebuie sa castige unul din urmatoarele doua game-uri si setul e al ei!
21:29 29 Apr
Simona face din nou break, game extrem de important! 4-3 pentru Halep!
21:20 29 Apr
3-3! Siegemund face break! Dramatism urias in meciul de la Stuttgart.
21:05 29 Apr
Lovitura meciului ii apartine Simonei!

21:04 29 Apr
Prim serviciu castigat de ambele jucatoare in setul 2, apoi Simona reuseste break-ul! Halep conduce cu 2-1!
20:48 29 Apr
SET! :( Siegemund face inca un break si ii ia setul Simonei!  4-6
20:44 29 Apr
Incredibil, inca 2 breakuri facute la rand de cele doua jucatoare! 4-5
20:34 29 Apr
BREAK!!! Simona serveste pentru a egala in set, dupa ce a fost condusa cu 0-4!!!
20:33 29 Apr
Halep isi castiga serviciul si face 4-2 insa are nevoie de break neaparat!
20:26 29 Apr
Halep pierde inca o data pe serviciul sau, apoi face rebreak. E 4-1 pentru Siegemund.
20:16 29 Apr
Siegemund isi face serviciul si conduce cu 3-0!
20:15 29 Apr
Start dificil de meci pentru Simona, care pierde primele doua game-uri ale meciului.
20:12 29 Apr
A inceput meciul Simonei cu Siegemund!
19:53 29 Apr
Victorie superba, in 3 seturi, pentru Mladenovic in fata Mariei Sharapova. Daca o bage pe Siegemund, Halep va juca impotriva frantuzoaicei in finala.

19:21 29 Apr
Halep va intra in teren dupa meciul Mariei Sharapova cu Kristina Mladenovic. Partida Sharapovei e in set decisiv. Halep - Siegemund ar trebui sa inceapa in jurul orei 20:00!
00:10 29 Apr

VICTORIE IN 59 DE MINUTE!

Simona Halep castiga fara nicio emotie duelul cu Sevastova si se califica in semifinale! Acolo o va intalni pe Laura Siegemund, cea care o elimina in optimi anul trecut la Stuttgart cu un scor categoric - 1-6, 2-6. Acela a fost singurul duel dintre cele 2 de pana acum.

Meciul cu Siegemund va avea loc sambata dupa ora 20.30!

"Este a 2-a semifinala pe care o joc aici. Astazi am evoluat bine, stiu ca spectatorilor nu le-a fost usor sa stea pana la aceasta ora. Cred ca am facut unul dintre cele bune meciuri ale mele" a spus Simona Halep dupa partida.

"Va fi un meci foarte dificil cu Siegemund, m-a invins anul trecut. Stiu ca spectatorii vor tine cu ea in meciul de maine" a mai spus Simona.

00:09 29 Apr
Simona isi face serviciul si se apropie de calificare!
00:02 29 Apr
Sevastova castiga cu dificultate primul ei game din acest set. Simona are ocazia sa duca scorul la 5-1 cu propriul serviciu
23:59 28 Apr
Simona joaca excelent in aceste momente si se distanteaza la 4-0!
23:53 28 Apr
Simona incepe in forta setul 2 cu un break!
23:43 28 Apr
SET SIMONA! Halep castiga cu 6-3 primul set in doar 31 de minute!
23:40 28 Apr
Re-re-re-re-rebreak! Este 5-3 pentru Simona care va servi pentru set!
23:35 28 Apr
Al 4-lea break consecutiv! Simona nu reuseste sa se desprinda in acest set!
23:24 28 Apr
BREAK SIMONA! Halep forteaza pe serviciul adversarei si se poate desprinde in primul set! Ultima lovitura a fost superba dupa ce Sevastova a incercat o 'scurta'
23:18 28 Apr
Ambele jucatoare isi castiga usor serviciul. Este 2-1 pentru Simona
23:14 28 Apr
A inceput meciul dintre Simona Halep si Anastasija Sevastova!
22:51 28 Apr
FINAL de meci! Siegemund se califica in semifinalele competitiei dupa 7-6, 5-7, 6-3 cu Pliskova si asteapta rezultatul meciului dintre Simona Halep si Sevastova pentru a-si afla adversara!
22:13 28 Apr
Va mai dura pana cand Simona Halep va intra pe teren - Pliskova a reusit sa restabileasca egalitatea la seturi dupa 7-5 in setul 2. Siegemund a avut minge de meci insa nu a reusit sa o castige.
21:05 28 Apr
Posibila adversara a Simonei Halep se decide acum - Laura Siegemund si-a adjudecat primul set in fata Karolinei Pliskova la tiebreak (3).
18:34 28 Apr

Jucatoarea franceza Kristina Mladenovic, locul 19 WTA, a invins-o cu scorul de 6-3, 6-2, intr-o ora si un sfert, pe spaniola Carla Suarez Navarro, locul 25 WTA, in sferturile de finala ale turneului de categorie Premier de la Stuttgart. in penultimul act, Mladenovic o va intalni pe Maria Sharapova.

Laura Siegemund (Germania), locul 49 WTA - Karolina Pliskova (Cehia), locul 3 WTA si cap de serie numarul 2, este cel de-al 3-lea sfert de final. Castigatoarea o poate intalni pe Simona Halep in semifinale, daca sportiva din Romania o va invinge pe Sevastova

16:46 28 Apr
Rusoaica Maria Sharapova, fara clasament WTA in acest moment si beneficiara a unui wild card, a invins-o cu scorul de 6-3, 6-4, intr-o ora si 23 de minute, pe estona Anett Kontaveit, locul 73 WTA, venita din calificari, in sferturile de finala ale turneului de categorie Premier de la Stuttgart.S

Aceasta a fost a treia victorie a Mariei Sharapova in tot atatea zile, dupa ce i-a expirat, miercuri, suspendarea de 15 luni pentru dopaj. in primul meci, ea a depasit-o, cu 7-5, 6-3, pe italianca Roberta Vinci, locul 36 WTA, apoi a trecut in optimi de compatrioata ei Ekaterina Makarova, locul 43 WTA, cu 7-5, 6-1.

In penultimul act al competitiei de la Stuttgart, Maria Sharapova va evolua, sambata, cu invingatoarea dintre Kristina Mladenovic (Franta), locul 19 WTA si Carla Suarez Navarro (Spania), locul 25 WTA, intalnire care urmeaza pe arena centrala.

Calificarea in semifinale este recompensata la Porsche Tennis Grand Prix cu 30.563 de euro si cu 185 de puncte WTA. Cu aceste puncte, Sharapova va intra in Top 300 WTA.

In competitie este si Simona Halep, locul 5 WTA, care o va intalni pe letona Anastasija Sevastova, numatul 26 WTA, vineri seara, dupa ora 21.00, tot in sferturile de finala.

Meciul romancei va fi al doilea al serii de vineri pe terenul central, fiind precedat de o alta confruntare de simplu, Laura Siegemund (Germania), locul 49 WTA - Karolina Pliskova (Cehia), locul 3 WTA si cap de serie numarul 2, programata la ora 19.30.

Halep s-ar putea intalni cu Sharapova in finala turneului.
17:39 27 Apr
Sevastova o invinge pe Konta si va juca impotriva Simonei Halep. Letona a pierdut cu 0-6, 0-6 ultimul meci cu Halep

Anastasija Sevastova din Letonia, locul 26 WTA, a invins-o, joi, cu scorul de 6-3, 7-5, intr-o ora si 22 de minute, pe britanica Johanna Konta, locul 7 WTA si cap de serie numarul 6, calificandu-se in sferturile de finala ale Porsche Tennis Grand Prix. in meciul urmator, Sevastova va evolua impotriva Simonei Halep, locul 5 WTA. in 2016, letona a pierdut finala de la Bucuresti, cu 0-6, 0-6, in fa?a romancei.

Ca scor general, Sevastova are 3-2 in intalnirile cu Halep, dar cele patru partide disputate inaintea finalei de anul trecut de la Bucharest Open au avut loc intre 2009 si 2011.

Meciul Simona Halep - Anastasija Sevastova de la Stuttgart va avea loc vineri.
17:28 27 Apr

UPDATE: Victorie lejera pentru Simona Halep, care se califica in turul 3 la Stuttgart dupa 6-2, 6-3 cu Barbora Strycova.

Urmatoarea adversara a Simonei este castigatoarea partidei dintre Johanna Konta si Anastasija Sevastova.

Simona Halep ar putea juca, asadar, pentru a doua oara in mai putin de o saptamana cu Johanna Konta. La Fed Cup, romanca s-a impus cu 6-1, 6-3.

Simona Halep, locul 5 WTA si cap de serie numarul 4, o va intalni pe Barbora Strycova, in turul 2 al turneului de categorie Premier de la Stuttgart.

Meciul Halep-Strycova este al treilea de pe arena centrala, prima partida fiind programata la ora 13.00. Romanca a fost acceptata direct in turul secund, in timp ce adversara ei a trecut, cu 6-2, 6-2, de americanca Jennifer Brady, locul 76 WTA, prezenta pe tablou ca "lucky loser", in mansa intai.

Simona Halep, 25 de ani, si Barbora Strycova, 31 de ani, s-au intalnit de trei ori pana-n prezent. Romanca a castigat de doua ori, la Indian Wells, anul trecut, in faza optimilor (6-3, 1-0, abandon) si in turul al doilea al Beijing Open din 2014 (6-1, 6-4). Strycova s-a impus, in 2010, in optimile turneului de la Paris (tot 6-1, 6-4).

Tot miercuri, nu inainte de ora 19.30, este programat si primul meci al Mariei Sarapova, dupa expirarea suspendarii pentru dopaj. Rusoaica, beneficiara a unui wild card, va evolua in turul I, cu italianca Roberta Vinci, locul 36 WTA.

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »