Simona Halep - Johanna Konta 6-3, 6-3! Revansa si start cu brio in noul sezon pentru Simona, in Thailanda. Ostapenko si Pliskova se bat pentru finala demonstrativului

Simona Halep Johanna Konta Tenis
Live Blog
Data publicarii: Sambata 23 Decembrie 2017, 13:20
Data actualizarii: Sambata 23 Decembrie 2017, 15:46

Simona Halep incepe pregatirea pentru Australian Open.

15:00 23 Dec
Simona Halep - Johanna Konta 6-3, 6-3

Simona Halep a castigat intalnirea cu englezoaica Johanna Konta in doua seturi, in Thailanda, scor 6-3, 6-3. Romanca a dominat ambele seturi si s-a impus fara mari probleme dupa o ora si 31 de minute.
14:59 23 Dec

Simona Halep o intalneste astazi, de la ora 13:00, pe Johanna Konta, in primul meci al turneului din Thailanda.

Konta conduce cu 3-1 la intalnirile directe. Ultima data cand s-au intalnit cele doua, in sferturile de la Cincinnati, Simona Halep a castigat cu 6-4, 7-6.

Odata cu acest turneu, Simona Halep incepe pregatirea pentru Australian Open, primul turneu de grand slam al anului. Suprafata de joc din Thailanda este identica cu cea de la Melbourne.

Tot astazi se joaca si meciul dintre Karolina Pliskova si Jelena Ostapenko, de la ora 15:00.

300x250
Analiștii militari, despre răspunsul Israelului la atacul cu drone de sâmbătă: „Limitat și strict simbolic”