Probleme inainte de Wimbledon: Momente DUREROASE pentru Halep! S-a retras de la turneul din Olanda dupa ce a patit asta. FOTO

Simona Halep Tenis
Data publicarii: Miercuri 18 Iunie 2014, 20:28
Data actualizarii: Miercuri 18 Iunie 2014, 20:37

Simona Halep nu a scapat de problemele medicale. Dupa turneul fantastic de la Roland Garros, Halep s-a retras de la turneul din Olanda.

Simona Halep a avut nevoie de doua pauze pentru interventia oamenilor din stafful sau, dupa ce a acuzat dureri in zona umarului drept.

Meciul cu Annika Beck a fost intrerupt de doua ori in doua seturi, Simona Halep primind o pauza intre puncte chiar de 8 minute.

Cu dureri vizibile, Simona Halep a fost ingrijita de medicul sau chiar pe iarba din Olanda, care a reusit in cele din urma sa o repuna pe picioare pe numarul 3 mondial.

In ciuda problemelor, Simona a avut puterea sa zambeasca, in momentul in care fanii prezenti la meci au inceput sa strige gol.

Acestia se uitau cu un ochi si la meciul Olandei de la Mondial, in fata Australiei. Olanda tocmai reusea sa egaleze, 2-2.

Din nefericire, Simona Halep s-a retras din turneu, la scor 7-5, 2-3, cu Annika Beck si nu este clar cat de grava este accidetarea ei si daca va putea juca la Wimbledon.

Vedeti aici desfasurarea meciului dintre Simona Halep si Annika Beck.

Sursa foto: DigiSport.