VICTORIE CATEGORICA: Simona Halep - Naomi Osaka 6-1, 6-0! Halep a pierdut un singur game in acest meci

live simona halep naomi osaka halep osaka turneu roma rezultat halep osaka Tenis
Data publicarii: Miercuri 16 Mai 2018, 12:08
Data actualizarii: Miercuri 16 Mai 2018, 13:12

Simona Halep a castigat categortic meciul cu Osaka! Partida a durat doar 59 de minute.

Set 2

6-0: Victorie fara emotii pentru Halep!
5-0:
Halep, la un pas de castigarea meciului.
4-0:
Nicio sansa pentru Osaka! 10 game-uri consecutive castigate de Halep.
3-0:
Halep pare sa nu mai aiba nicio emotie in acest meci.
1-0:
Halep incepe in forta si setul secund! Al saptelea game consecutiv castigat de romanca.

Set 1

6-1: Halep a pierdut doar un game in acest set, primul! Simona a revenit imediat si a castigat fara probleme primul set.
5-1:
Halep, la doar un pasa de castigarea primului set.
3-1:
Simona pare ca si-a intrat in ritm! 3-1 pentru Halep.
1-1:
Halep revine si egaleaza dupa un game extrem de disputat.
0-1:
Osaka castiga primul game al meciului.

Simona Halep isi incepe parcursul de la Roma direct din turul 2 impotriva lui Naomi Osaka. Meciul este programat sa inceapa la ora 12:00.

Simona Halep a castigat trei dintre cele patru intalniri avute pana acum cu Naomi Osaka. De la ora 15:00 este programata si partida Irinei Begu cu Angelique Kerber.

Simona Halep isi poate pierde pozitia de lider mondial la Roma. Halep este nevoita sa ajunga pana in finala turneului pentru a fi sigura ca ramane pe primul loc. Caroline Wozniacki, urmaritoarea sa, nu are niciun punct de aparat la Roma.