VIDEO Vlad Dragomir, gol superb contra echipei lui Florin Bratu! Eșec la scor de neprezentare pentru antrenor

vlad dragomir Cipru Florin Bratu Karmiotissa Pafos Stranieri
Data publicarii: Sambata 19 August 2023, 10:10
Data actualizarii: Sambata 19 August 2023, 10:08

Pafos, echipa românilor Vlad Dragomir și Adrian Rus, a trecut cu 3-0 de Karmiotisa, în prima rundă a noului sezon din Cipru.

Vlad Dragomir a fost titular și a marcat în minutul 60 pentru 2-0. Fostul mijlocaș al lui Arsenal a înscris cu un șut de la 18 metri, aproape de vinclu, fără șansă pentru goalkeeper-ul de la Karmiotisa.

Vlad Dragomir, gol superb contra echipei lui Florin Bratu

Pentru gazde au mai înscris Jairo (36) și Twumasi (87). La Pafos, pe lângă Vlad Dragomir, a fost titular și fundașul Adrian Rus, împrumutat recent de la Pisa, în timp ce Florin Bratu, antrenorul de la Karmiotissa, a mizat din primul minut pe mijlocașul Răzvan Grădinaru.

Pafos - Karmiotissa a fost primul meci disputat în noua ediție de campionat din Cipru. Pentru echipa lui Vlad Dragomir și Adrian Rus urmează duelul cu AEL Limassol, în timp ce Florin Bratu se va duela în etapa următoare cu Omonia Nicosia.

Adrian Rus a semnat luni cu Pafos

Adrian Rus a fost împrumutat de Pisa la Pafos, formație din Cipru la care evoluează și mijlocașul român Vlad Dragomir. Ciprioții au și opțiunea de a-l transfera definitiv pe fundaș.

Pafos a încheiat ultimul sezon din Cipru pe locul 4. Echipa este antrenată din această vară de spaniolul Juan Carlos Carcedo.

Adrian Rus s-a transferat la Pisa în vara anului trecut, de la MOL Fehervar, în schimbul sumei de un milion de euro. Internaționalul român a strâns 17 meciuri la gruparea din Serie B.