VIDEO Victoras Iacob a inscris pentru Iraklis! Dica, pasa de gol!

Data publicarii: Sambata 19 Septembrie 2009, 22:10
Data actualizarii: Sambata 19 Septembrie 2009, 22:25

Victoras Iacob a marcat golul victoriei pentru Iraklis Salonic, formatie pregatita de Oleg Protasov si la care Dica a fost titular, in partida cu FC Larissa, scor 2-1, din etapa a 4-a a primei divizii.

Fostul jucator al Stelei a intrat pe teren imediat dupa pauza si a inscris in minutul 71, atunci cand scorul era egal, in urma reusitelor Epstein (64) pentru Iraklis, respectiv Abuhatzira (70). Aflat la a doua reusita oficiala pentru Iraklis, Iacob a incasat si un cartonas galben in minutul 84.

Celalalt jucator roman de pe teren, Nicolae Dica, a fost integralist, si a pasat decisiv la primul gol al lui Iraklis.

In urma acestui rezultat, Iraklis a ajuns la 7 puncte acumulate dupa patru etape si a urcat pana pe locul 5.