VIDEO | Valentin Mihăilă, după golul victoriei marcat în ultimul minut: "Această victorie aparține grupului"

Parma Serie B valentin mihaila Stranieri
Data publicarii: Luni 30 August 2021, 08:47
Data actualizarii: Luni 30 August 2021, 08:52

Revenit după o accidentare care l-a ținut departe de teren din aprilie, Valentin Mihăilă a debutat cu gol în Serie B.

Parma s-a impus cu 1-0 în fața celor de la Benevento, în etapa a doua a campionatului, victoria echipei fiind adusă datorită reușitei internaționalului român din ultimul minut de prelungiri.

"Golul acesta înseamnă enorm pentru mine, deoarece am obținut trei puncte importante. Am muncit mult, sunt foarte fericit. Acum ne gândim la următorul meci. Această victorie aparține grupului, ne-am antrenat în fiecare zi pentru a câștiga.

Le dedic golul familiei și iubitei care au urmărit meciul la TV. Antrenorul mi-a spus să joc și să fac ceea ce știu mai bine, apoi Vasquez mi-a oferit acea pasă frumoasă. Trebuie să îi mulțumesc și lui. Toți au venit la mine, le mulțumesc și lor. Trebuie să muncesc în continuare", a declarat Mihăilă la finalul partidei.

Mihăilă s-a accidentat în luna aprilie, iar de atunci nu a mai jucat niciun meci.