VIDEO / Hagi, salvat de un SUPER gol marcat de Pino! Gaziantep 1-1 Galata, in Cupa Turciei!

Galatasaray Gaziantepspor Gica Hagi Stranieri
Data publicarii: Joi 23 Decembrie 2010, 08:41
Data actualizarii: Joi 23 Decembrie 2010, 08:56

Galatasaray a facut 1-1 cu Gaziantepspor, in etapa a doua a grupei A a Cupei Turciei.

Golul formatiei din Istanbul a fost marcat de Juan Pablo Pino, in minutul 11. Pentru Gaziantepspor a inscris Ivelin Ivanov Popov '5.

Galatasaray a mai obtinut in grupa A a Cupei Turciei o victorie, scor 3-1, in partida cu Denizlispor, disputata la 10 noiembrie.

Echipa antrenata de Gheorghe Hagi are programat urmatorul meci din Cupa Turciei in data de 11 ianuarie, pe teren
propriu, cu Sekerspor.

Gaziantepspor si Galatasaray se afla in fruntea clasamentului grupei A, cu cate 4 puncte, urmate de Sekerspor - un punct, Antalyaspor - un punct si Denizlispor - 0 puncte.

"Stiam ca va fi o partida dificila. Ne-au lipsit cativa jucatori. Consider ca a fost un meci bun. Dupa ce am primit gol, am controlat jocul, am inscris si am avut ocazii. Sunt multumit de echipa mea. Pacat ca nu am reusit sa invingem", a spus Hagi dupa meci.

Gheorghe Hagi considera ca Galatasaray se afla "pe calea cea buna". "Vreau sa facem alegeri bune in ceea ce priveste transferurile din pauza competitionala si ca jucatorii care vor veni sa aduca un plus la echipa. Iar aceste lucruri le discut doar cu conducatorii clubului. Vom lua in zilele urmatoare deciziile necesare. Jucatorii au inceput sa ma cunoasca, iar eu ii stiu pe ei. Fotbalistii care erau accidentati revin. Consider ca suntem pe calea cea buna. Nu este cum scriu ziarele. Am o comunicare foarte buna cu cei din echipa, iar jocul din aceasta seara a demonstrat asta. Noi, impreuna cu conducerea, vom face o alegere buna. Vreau sa controlez eu jocul echipei pe care o voi forma. Insa vreau sa formez o echipa echilibrata, atat din punct de vedere ofensiv cat si defensiv", a adaugat tehnicianul.