VIDEO | Debut dezastruos pentru fostul stelist Latovlevici in Turcia. Ce a facut fundasul la primul meci pentru Gencler

Iasmin Latovlevici Genclerbirligi Turcia Stranieri
Data publicarii: Marti 18 August 2015, 17:05
Data actualizarii: Marti 18 August 2015, 17:13

Iasmin Latovlevici (29 de ani) a debutat la Genclerbirligi, in Turcia. Fundasul a fost inger si demon pentru echipa sa, care a pierdut in prima etapa.

Fostul stelist Latovlevici a debutat la Genclerbirligi, echipa la care s-a transformat liber de contract, in infrangerea cu Rizespor, scor 2-3.

Latovlevici, care a fost integralist la Gencler, a dat o pasa de gol, insa a facut si penaltyul care a intors soarta jocului si a dus la infrangerea celor de la Genclerbirligi.

Latovlevici a dat o pasa decisiva la golul de 2-1 al echipei sale, dar a comis un penalty in minutul 85, din care oaspetii au egalat. Leonard Kweuke a transformat lovitura de la 11 pentru pentru 2-2, pentru ca mai apoi sa aduca victoria lui Rizespor in minutul 90+2.

Pentru Genclerbirligi au marcat Okez si Tomic.

Celalalt roman de la Gencler, Bogdan Stancu, a fost inlocuit in minutul 15 din cauza unei accidentari.