Victorie FABULOASA pentru Reghe si Pintilii in semifinalele Ligii Campionilor Asiei! Al Hilal a umilit fosta echipa a lui Olaroiu

Laurentiu Reghecampf al ain Al Hilal mihai pintilii Stranieri
Data publicarii: Marti 16 Septembrie 2014, 22:20
Data actualizarii: Marti 16 Septembrie 2014, 22:32

Reghe si Pintilii fac minuni la Al Hilal! Echipa celor doi romani a castigat de o maniera categorica mansa tur a dublei cu Al Ain din semifinalele Ligii Campionilor Asiei.

Ajunsi in aceasta vara la Al Hilal, Laurentiu Reghecampf si Mihai Pintilii au parte de o aventura perfecta. Echipa celor doi a inceput cu bine campionatul intern, iar in Liga Campionilor Asiei face senzatie.

Cei doi romani au trecut in sferturi de Al Sadd, fosta formatie a lui Raul, iar in semifinale au cazut cu Al Ain, fosta echipa a lui Olaroiu si Radoi.

Al Hilal a castigat in aceasta seara de o maniera categorica meciul tur din semifinalele Ligii Campionilor Asiei, scor 3-0, la Ryiadh. Al

Al Hilal, cu Mihai Pintilii titular, dar si cu brazilienii Thiago Neves si Digao, s-a impus cu 3-0, gratie reusitelor lui Nasser Al Shamrani (de doua ori) si Neves. Al Hilal a dat de o echipa puternica, la Al Ain activand Asamoah Gyan, una dintre vedetele nationalei Ghanei, sfert finalista la Campionatul Mondial din 2010, dar si Miroslav Stoch, autorul celui mai frumos gol din 2012.

Al Ain a jucat cu un om mai putin din minutul 66. Portarul Khalid Essa a fost insa eliminat cand scorul era deja 2-0 pentru gazde.