VIDEO Vești bune pentru Rădoi! Alexandru Maxim, dublă pentru Gaziantep, în campionatul Turciei

Alexandru Maxim Gaziantep Stranieri
Data publicarii: Duminica 03 Octombrie 2021, 17:57
Data actualizarii: Duminica 03 Octombrie 2021, 17:59

Gaziantep s-a impus cu 4-1 în fața celor de la Altay, în etapa a opta din campionatul Turciei.

Alin Toșca și Alexandru Maxim au fost titulari pentru formația antrenată de Erol Bulut și și-au adus aportul la victoria obținută pe teren propriu, cu Altay.

Mijlocașul român a marcat două dintre cele patru goluri reușite de Gaziantep, primul din penalty, în minutul 52 și al doilea din acțiune, în minutul 61.

Alexandru Maxim mai are contract un sezon cu Gaziantep, iar de-a lungul carierei, fotbalistul a evoluat pentru Pandurii Târgu Jiu, Stuttgart și Mainz 05. Cota sa, în acest moment, potrivit transfermarkt, este de 3.3 milioane de euro.

Alexandru Maxim face parte din lotul convocat de Mirel Rădoi pentru partidele cu Germania și cu Armenia. Meciurile sunt în direct, pe PRO TV, de la 21:45.

8 octombrie 2021: Germania – ROMÂNIA

11 octombrie 2021: ROMÂNIA – Armenia