Valentin Mihăilă, lăudat la primul meci după revenirea la Parma! Ce notă a primit după amicalul cu Sampdoria

valentin mihaila Parma Sampdoria Stranieri
Data publicarii: Sambata 16 Iulie 2022, 23:17
Data actualizarii: Sambata 16 Iulie 2022, 23:18

Parma a jucat primul meci amical al verii, împotriva grupării din Serie A, Sampdoria, 1-1.

Scorul a fost deschis de Stanko Juric, aproape de finalul primei reprize, din pasa lui Inglese, însă Sampdoria a ealat prin Leris, după o fază fixă.

Valentin Mihăilă (22 ani) a fost titular în primul său meci de la revenirea la Atalanta, fiind schimbat la pauză, după o evoluție bună, remarcată de italieni.

Nota primită de Valentin Mihăilă la primul meci pentru Parma din acest sezon

Fotbalistul român a primit a doua cea mai mare notă din echipă, fiind apreciat pentru jocul pe care l-a făcut după revenire. Italienii i-au evidențiat calitățile lui Mihăilă, care și-a făcut prezența simțită în cele 45 de minute jucate.

„Multă sclipire pentru extrema română, care se implică în fiecare fază, chiar dacă nu ia întotdeauna decizia corectă între a șuta sau a centra. Stabil pe picioare, în ciuda faptului că s-a întors recent la echipă”, au notat jurnaliștii de la ParmaLive