FOTO Tottenham a postat o fotografie cu Radu Drăgușin, iar englezii au înnebunit în secțiunea de comentarii

Data publicarii: Joi 01 Februarie 2024, 18:44
Data actualizarii: Joi 01 Februarie 2024, 18:43

Tottenham Hotspur a învins-o miercuri seară pe Brentford cu 3-2.

Cele două echipe s-au întâlnit în etapa #22 din Premier League. Spurs a reușit, în cele din urmă, să obțină toate cele trei puncte în fața propriilor suporteri, în Londra, pe ”Tottenham Hotspur Stadium”.

Ange Postecoglou, antrenorul principal al londonezilor, nu l-a titularizat pe Radu Drăgușin, însă l-a introdus în minutul 88 pe suprafața de teren în locul lui James Maddison.

La o zi după meci, Tottenham a postat pe platforma Twitter/X o fotografie cu Radu Drăgușin, iar secțiunea de comentarii a fost luată cu asalt de suporterii lui Spurs.

”Dați-i mai multe minute!”, ”Radu a fost fabulos pe teren”, ”Jucător grozav, muncește din greu”, ”Lăsați-l să joace 90 de minute”, ”Ar trebui să fie titular”, sunt doar câteva dintre comentarii.

Radu Drăgușin a fost achiziționat de Tottenham Hotspur în luna ianuarie pentru 25 de milioane de euro, cinci milioane în bonusuri + cedarea fundașului Djed Spence sub formă de împrumut până la finele actualei stagiuni la Genoa.

Tottenham - Brentford 3-2

După ce Brentford a avut un gol anulat în minutul 12, din cauza faptului că VAR-ul a depistat un ofsaid, oaspeții au deschis în cele din urmă scorul în minutul 15, grație reușitei lui Neal Maupay.

În repriza secundă, Tottenham a înscris de trei ori în șase minute: Iyenoma Udogie a restabilit egalitatea (48'), Brennan Johnson (49') a dus scorul la 2-0, iar Richarlison a majorat diferența (56').

În minutul 67, Ivan Toney a micșorat din diferență, iar cu două minute înainte de finalul timpului regulamentar, Ange Postecoglou l-a introdus pe Radu Drăgușin în teren în locul lui James Maddison.

Tabela de marcaj a rămas nemodificată până la fluierul de final David Coote, iar londonezii au beneficiat toate cele trei puncte din etapa #22 din Premier League.