Fanii lui Spurs au dat verdictul după ce Radu Drăgușin a fost introdus pe final cu Brentford

Tottenham Hotspur Premier League radu dragusin Stranieri Radu Drăgușin / Sursă Foto - Twitter/X
Data publicarii: Miercuri 31 Ianuarie 2024, 23:43
Data actualizarii: Miercuri 31 Ianuarie 2024, 23:43

Tottenham Hotspur - Brentford s-a încheiat 3-2.

Cele două echipe s-au întâlnit în etapa #22 din eșalonul de top al Angliei, pe ”Tottenham Hotspur Stadium”. La capătul celor 90 de minute, formația dirijată de Ange Postecoglou s-a impus cu 3-2.

Mai întâi, suporterii lui Tottenham au răbufnit pe rețelele social media, pentru că Radu Drăgușin a fost din nou lăsat rezervă de antrenorul principal al londonezilor, Ange Postecoglou.

După ce a fost introdus în cele din urmă în minutul 88, în locul lui James Maddison, fanii lui Spurs au venit cu un verdict pe platforma Twitter/X cu privire la situația fundașului central român de la club.

”Drăgușin ar trebui să înceapă fiecare meci”, ”Fizicul lui Drăgușin e uimitor, mi-aș dori să-l văd mai mult”, ”Avem nevoie de Drăgușin cu Everton”, sunt doar câteva dintre comentariile apărute pe social media.

Internaționalul român a fost achiziționat în această fereastră de transferuri de Tottenham pentru 25 de milioane de euro, cinci milioane de euro în bonusuri + cedarea fundașului Djed Spence la Genoa.

Tottenham - Brentford 3-2

După ce Brentford a avut un gol anulat în minutul 12, din cauza faptului că VAR-ul a depistat un ofsaid, oaspeții au deschis în cele din urmă scorul în minutul 15, grație reușitei lui Neal Maupay.

În repriza secundă, Tottenham a înscris de trei ori în șase minute: Iyenoma Udogie a restabilit egalitatea (48'), Brennan Johnson (49') a dus scorul la 2-0, iar Richarlison a majorat diferența (56').

În minutul 67, Ivan Toney a micșorat din diferență, iar cu două minute înainte de finalul timpului regulamentar, Ange Postecoglou l-a introdus pe Radu Drăgușin în teren în locul lui James Maddison.

Tabela de marcaj a rămas nemodificată până la fluierul de final David Coote, iar londonezii au beneficiat toate cele trei puncte din etapa #22 din Premier League.