Torje e in forma inainte de meciul Romaniei din Irlanda de Nord! Mijlocasul roman a marcat golul victoriei pentru Konyaspor

Stranieri
Data publicarii: Marti 12 Mai 2015, 18:44
Data actualizarii: Marti 12 Mai 2015, 18:46

Konyaspor 1-0 Genclerbirligi, dupa golul lui Torje. Romania joaca in Irlanda de Nord in luna iunie, in preliminariile Europeanului din 2016.

Gabi Torje a reusit sa inscrie astazi singurul gol al meciului dintre Konyaspor si Genclerbirligi, echipa la care evolueaza si Bogdan Stancu. Acesta din urma a fost schimbat in minutul 59, dupa un meci slab. Torje a inscris golul victoriei in minutul 81, dupa o pasa a lui Campos.

Konyaspor a urcat astfel pe locul 9 in clasament, cu 38 de puncte, fiind departe de zona retrogradarii dar si de cupele europene. Este al treilea gol marcat de Torje pentru Konya, de la transferul acestuia in vara.

Torje nu a avut un sezon fantastic in Turcia insa a reusit sa redevina titular pe postul sau. Romanul a bifat 24 de meciuri in acest sezon, dupa ce anul trecut a fost rezerva la Espanyol, avand doar 12 meciuri in teren in La Liga.