Tatarusanu duce Fiorentina pe locul 3 in Serie A. Portarul nationalei, interventii de 3 puncte in ultimul meci: VIDEO

Ciprian Tatarusanu Fiorentina Italia Serie A Stranieri
Data publicarii: Luni 21 Septembrie 2015, 11:02
Data actualizarii: Luni 21 Septembrie 2015, 11:36

Fiorentina a castigat al 3-lea meci din 4 in acest sezon al campionatului Italiei si a urcat pe locul 3. Tatarusanu a fost unul dintre oamenii decisivi ai formatiei lui Paulo Sousa.

Fiorentina s-a impus cu 1-0 in deplasarea de pe terenul lui Carpi si a urcat pe locul 3 in Serie A. Formatia viola, cu Tatarusanu titular, a castigat prin golul marcat de senegalezul Babacar.

Disputa a fost una dificila pentru Fiorentina, care s-a impus si cu o doza de noroc. Echipa lui Paulo Sousa a avut un Tatarusanu intr-o forma excelenta in poarta, goalkeeperul roman scotand mai multe mingi grele.

Tatarusanu a avut o interventie inoportuna in minutul 16, cand s-a incurcat cu Rodriguez. Acesta a reusit totusi sa revina si sa retina mingea din piciorul lui Borriello.

Zece minute mai tarziu, Tatarusanu a fost insa providential la o faza la care acelasi Borriello l-a depasit pe Gonzalo Rodriguez. Portarul roman a scos cu piciorul o minge pe care scria gol.

"A fost un meci greu, toate partidele sunt grele. Am scapat fara gol primit.

E important pentru mine si pentru toata echipa ca n-am luat gol. Sper ca vom continua sa facem astfel de meciuri.

Nu vreau sa comentez arbitrajul, nu ma intereseaza. Important e ca am luat cele 3 puncte din acest meci.

Interventia la Borriello in prima repriza a fost cea mai dificila, pentru ca nu eram intr-o pozitie prea buna", a spus Tatarusanu la finalul partidei.

Fiorentina se afla in acest moment pe locul 3 al campionatului italian, cu 9 puncte acumulate in 4 meciuri. Lider in Serie A este Inter, care a castigat 4 meciuri din tot atatea posibile.

CLICK AICI PENTRU REZUMATUL VIDEO AL PARTIDEI CARPI 0-1 FIORENTINA