Super GOL Maxim! Noul BRILIANT de la nationala i-a facut fericiti pe nemti! Adversarii NU mai inteleg: GOL si pasa de GOL! VIDEO

Stranieri
Data publicarii: Duminica 20 Octombrie 2013, 17:15
Data actualizarii: Duminica 20 Octombrie 2013, 18:47

► Treceti batalioane romane barajul! Luni, ora 15:00, tragerile la sorti pentru Rio, IN DIRECT la Sport.ro!

Alexandru Maxim a marcat din nou pentru Stuttgart, in fata celor de la Hamburg.

Golul sau a venit in minutul 3. El a facut un-doi fulger cu Ibisevic si a marcat la coltul lung cu un sut plasat. Adversarii au ramas masca cu o asemenea deschidere de scor rapida - VIDEO AICI

Chiar daca nu este un om de baza la nationala, Maxim a marcat deja de patru ori in acest sezon pentru nemti si mai are si alta patru assisturi.

Goluri sale: unul in 4-0 cu Eintracht si doua in 6-2 cu Hoffenheim.

Revenind la meciul cu Hamburg, Maxim a mai dat o pasa de gol, lui Gentner, pasa din s-a facut 2-1 pentru Stuttgart. HSV egalase in minutul 22, prin Lasogga. Pana la urma s-a terminat 3-3, iar Stuttgart a ramas in 10, din minutul 84.