”Sunt bun dar nu mă vede nimeni!”. Românul ignorat de selecționerul Iordănescu a înscris încă un gol

alexandru baluta Echipa Nationala Gyirmot FC Marius Corbu Puskas Akademia Stranieri
Data publicarii: Duminica 10 Aprilie 2022, 09:17
Data actualizarii: Duminica 10 Aprilie 2022, 09:19

Mijlocașul ofensiv Alexandru Băluță a ajuns la 7 reușite în acest sezon pentru vicecampioana Ungariei, Puskas Akademia.

Internaţionalul român Alexandru Băluţă a marcat golul prin care Puskas Akademia FC a terminat la egalitate, 1-1, cu Gyirmot FC, sâmbătă, în deplasare, în etapa a 27-a a campionatului de fotbal al Ungariei.

Gazdele, aflate pe penultimul loc, au deschis scorul prin Frane Ikic ('16), iar mijlocaşul ofensiv român a egalat în minutul 82, cu o lovitură de cap.

Băluță și Corbu, titulari la Puskas Akademia, care se află pe locul 2

Băluţă a ajuns la 7 goluri marcate în 20 de partide pentru vicecampioana Ungariei.

El a fost integralist în meciul de sâmbătă, în timp ce internaţionalul român de tineret Marius Corbu a jucat 88 de minute la oaspeţi.