Singurul roman care ii poate lua locul lui Buffon a comis-o grav! Gesturi INCREDIBILE in fata celei mai tari peluze! Ce a facut pustiul SENZATIE de la Juve

Laurentiu Branescu juventus Stranieri
Data publicarii: Duminica 21 Aprilie 2013, 20:22
Data actualizarii: Duminica 21 Aprilie 2013, 20:24

Dupa ce echipa lui a dat gol, n-a mai tinut cont de NIMIC! Le-a aratat fanilor adversi ca nu-i sunt cei mai simpatici posibil!

Laurentiu Branescu a luat Cupa Italiei la nivel de Primavera cu Juve dupa o victorie cu 3-2 la general in fata lui Napoli. Dupa 1-1 la Torino, pustii lui Juve au batut in prelungiri pe terenul uneia dintre rivalele istorice si au declansat nebunia la final. 3 dintre jucatorii bianconerilor n-au asteptat finalul pentru a se bucura! Si n-au facut-o chiar in limitele fair-play-ului, scrie presa din Italia.

Jurnalistul Massimo D'Alessandro de la radio Marte spune ca 3 dintre pustii lui Juve si-au luat revansa si altfel decat prin rezultatul de pe tabela in fata suporterilor adversi. Printre ei, si Branescu! Dupa golul marcat din penalty de Padovan pentru Juve, in minutul 58, portarul roman a facut gesturi nesportive in fata unora dintre cei mai fierbinti fani din lume!

"Nu doar Gerbaudo si Padovan au avut momente in care s-au cam pierdut cu firea. Si portarul Branescu a fost protagonistul unor gesturi nu tocmai frumoase in fata peluzei dupa penalty-ul dictat in favoarea lui Juve!", a explicat D'Alessandro.

Laurentiu Branescu, 19 ani, joaca la Juventus din 2011, cand a fost cumparat de la CSM Ramnicu-Valcea. Cota lui de piata a ajuns la 400.000 de euro.