Șansă pentru Radu Drăgușin? Anunțul presei din Marea Britanie

radu dragusin Micky van de Ven Premier League Tottenham Stranieri Radu Drăgușin, fundaș Tottenham / Foto: Getty Images
Data publicarii: Miercuri 20 Martie 2024, 13:38
Data actualizarii: Miercuri 20 Martie 2024, 13:36

Cu Radu Drăgușin titular integralist, Tottenham a suferit o înfrângere drastică în deplasare, cu Fulham, scor 3-0, în week-end-ul trecut.

Gazdele au dominat meciul, deşi au deschis scorul târziu, în minutul 42, prin Rodrigo Muniz.

Imediat după pauză, Sasa Lukic a înscris pentru 2-0, iar Muniz a făcut dubla cu golul din minutul 61, care urca scorul la 3-0. Fulham a avut şi un gol anulat, în minutul 68, la Palinha, dar s-a impus cu 3-0, la finalul unui meci în care Radu Drăgușin a avut o evoluție ștearsă

Fundașul român l-a înlocuit pe Micky van de Ven în partida cu Fulham, jucătorul confruntându-se cu o nouă problemă medicală.

Detalii despre starea de sănătate a fundașului olandez

Publicația TottenhamHotspurNews a dezvăluit că recuperarea lui Micky van de Ven nu merge atât de rapid pe cât și-ar fi dorit staff-ul tehnic al londonezilor și există posibilitatea ca acesta să nu fie refăcut pentru partida cu Luton, din 30 martie.

"Se pare că evaluarea este în curs de finalizare, dar comentariile lui Ange sunt pozitive. Nu avem prea multe informații în afară de faptul că este vorba despre o accidentare la coapsă, așa că este greu să vorbim despre cel mai bun și cel mai rău scenariu.

De obicei între ele ar fi o diferență de zile sau chiar luni. Ce putem face este să vedem cum se antrenează după pauza internațională. Încă cred că este puțin probabil să se întoarcă pentru următorul meci", a spus doctorul Brar, conform sursei.