Reactia neastepta a lui Dan Petrescu dupa ce echipa lui a dat primul gol! Un fost atacant din Premier League a dat lovitura

Data publicarii: Duminica 22 Iulie 2018, 15:28
Data actualizarii: Duminica 22 Iulie 2018, 16:46

Echipa lui Dan Petrescu, Guizhou Zhicheng, a facut 1-1, dupa ce a fost egalata in min 90 de Guangzhou R&F.

Guizhou Zhicheng, echipa lui Dan Petrescu, a remizat, scor 1-1, cu Guangzhou R&F, fiind egalata in minutul 90, prin reusita lui Junior Urso. Pentru Guizhou a marcat Nikica Jelavic in minutul 39.

Invins la primul meci categoric, cu 4-0, de catre Guangzhou Evergrande, Dan Petrescu a fost aproape de victorie cu Guangzhou R&F, echipa aflata pe locul 8 in clasament inaintea etapei.

Cu doar 4 puncte obtinute in 12 etape, Guizhou Hengfeng se afla pe ultimul loc inaintea acestei partide si avea nevoie disperata de puncte.

Primul gol marcat de Guizhou Hengfeng in era Petrescu a venit in minutul 39 si a fost opera vedetei echipei, atacantul Nikica Jelavic. Croatul de 32 de ani care a jucat de-a lungul carierei la Glasgow Rangers, Everton sau West Ham United a deschis scorul dupa o cursa in flanc.

Cunoscut ca un antrenor coleric, Dan Petrescu a avut o reactie atipica dupa reusita lui Jelavic. Antrenorul roman nu s-a bucurat si a preferat sa bea dintr-o sticla cu apa.