Reactia lui Andone dupa ce a marcat primul gol pentru Deportivo in La Liga. Atacantul, favorit la titularizare in Romania - Polonia, vinerea viitoare

Florin Andone Deportivo La Coruna la liga Spania Stranieri
Data publicarii: Sambata 05 Noiembrie 2016, 16:58
Data actualizarii: Sambata 05 Noiembrie 2016, 19:51

Ora Exacta in Sport, in fiecare dimineata, de luni pana vineri, de la 10:45, si in weekend de la 16:00

Florin Andone a marcat primul gol in La Liga in tricoul lui Deportivo. Atacantul i-a adus un punct echipei sale in deplasarea de la Granada (1-1). Andone a punctat in minutul 64 al partidei, dupa ce a scapat singur cu Ochoa si l-a invins pe mexican.

"Imi pare rau ca nu am castigat. Echipa a muncit foarte mult si a facut tot ce se putea. In a doua repriza am avut zece minute foarte proaste care ne-au afectat. Ei aveau mai mult ca noi nevoie de puncte si au luptat pana la final. Insa, noi am jucat foarte bine si cred ca meritam victoria. Trebuia sa tinem de rezultat, a fost pacat ca am primit acel gol.

Eu aveam mare nevoie de acest gol si acum sper sa joc mai bine, sa inscriu mai mult pentru ca au fost pentru mine multe minute in care nu am marcat. Am avut meciuri in care m-am precipitat, am fost nervos, pentru ca imi doream foarte mult sa inscriu. Adevarul este ca sunt fericit ca am marcat primul gol si sper sa marchez cat mai multe goluri incepand de acum", a spus Andone.

Varful lui Deportivo urmeaza sa revina in tara, fiind convocat pentru meciul cu Polonia, programat pe 11 noiembrie.