Reacția italienilor după ce Dennis Man și Valentin Mihăilă au făcut spectacol! Notele primite de internaționalii români

Dennis Man Parma valentin mihaila Stranieri
Data publicarii: Duminica 05 Mai 2024, 19:01
Data actualizarii: Duminica 05 Mai 2024, 19:01

Parma, echipa unde evoluează Dennis Man și Valentin Mihăilă, este campioană în Serie B și din următorul sezon va evolua în Serie A.

În etapa cu numărul 37 din eșalonul secund al Italiei, ”Cruciații” au remizat cu Cremonese, scor 1-1, într-un meci ”cu de toate”, în care internaționalii români s-au făcut încă o dată remarcați.

Italienii, impresionați de Dennis Man și Valentin Mihăilă

Valentin Mihăilă a reușit să îl învingă pe goalkeeper-ul advers încă din minutul 4, după o pasă decisivă semnată de Dennis Man, însă reușita sa a fost anulată pentru ofsaid. Cremonese a reușit să deblocheze tabela în minutul 25, după un gol frumos marcat de Vazquez. Golul oaspeților a venit după ce Parma a rămas în zece, în urma eliminării lui Balogh.

Dennis Man a avut o acțiune superbă în minutul 56 și a pasat în fața porții pentru finalizarea lui Mihăilă, care a stabilit scorul final. Cremonese a avut și ea un jucător eliminat în minutul 70.

Italienii au fost din nou impresionați de evoluțiile celor doi internaționali români. Atât Dennis Man, cât și Valentin Mihăilă au primit nota 7 din partea celor de la Parma Live.

”Din nou, așa cum s-a întâmplat des în acest sezon, Man a rezolvat meciul cu sclipirile sale. A început să dribleze, trece de doi adversari și pasează pentru Mihăilă, apoi merge să sărbătorească alături de compatriotul său în fața Peluzei”, au scris jurnaliștii italieni despre Man.

În privința lui Mihăilă, italienii au remarcat efortul depus de marcatorul unicului gol al Parmei: ”Jocul său a început cu un gol anulat după ce a rămas față în față cu portarul advers. Nu a fost descurajat, a alergat mult și s-a sacrificat pentru echipă. În final, efortul său a fost răsplătit, mai întâi cu execuția care a dus la restabilirea egalității și, câteva minute mai târziu, a fost din nou decisiv contribuind la eliminarea unui adversar”.

VIDEO Golul marcat de Valentin Mihăilă

¡GOL DE PARMA! ⚽️ Valentin Mihaila está completando la fiesta del líder de la #SerieBenFOX. ???? pic.twitter.com/rJf1bfNNFR